Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Застосування штучного інтелекту у банку

Вадим Янковский
Вадим Янковский
10 грудня 2024 5 хвилин читання

Що чекає на банки в України? 

Основні виклики:

  • Традиційні конкурентні переваги українських банків, зокрема велика база постійних клієнтів, будуть знаходиться під тиском через активний розвиток фінансово-технологічних платформ
  • Посилиться конкуренція між цифровими сервісами банків.
  • Цифрові сервіси, шляхом менших регуляторних вимог, будуть все сильніше підривати роль фізичних банківських мереж, погрожуючи традиційним моделям ведення банківського бізнесу.
  • Традиційні клієнти будуть мігрувати у більш диджиталізовані банки і фінансові платформи.
  • Клієнти, які використовують цифрові канали у спілкуванні, веденні бізнесу і проведенні свого дозвілля, обиратимуть зручні і зрозумілі їм цифрові фінансові платформи та цифрові банки.
  • Зростатиме конкурентний тиск на традиційні банки із боку наднаціональних та децентралізованих мультисервісних фінансових екосистем.

Зараз багато ініціатив у сфері цифровізації у банках реалізуються розрізнено, що призводить або до обмеженого ефекту, або його повної відсутності. Найчастіше зусилля банків дублюються в окремих підрозділах., вони не враховують сучасні тренди цифровізації та наростаючий процес децентралізації фінансів.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Що робити банкам?

  • Переорієнтувати свої бізнес-стратегії, сконцентрувавши зусилля на управлінні потоками створення цінності для клієнта.
  • Визначити ті дії, які можуть і повинні бути зроблені для отримання результату, який хочуть бачити клієнти банків. У межах такого підходу перепроєктувати та цифровізувати свої бізнес-процеси.
  • Ставити перед собою амбітні цілі, які можуть бути реалізовані, а не завдання для поступових точкових поліпшень.
  • Використовувати наскрізні метрики контролю діяльності замість розрізнених функціонально і географічно локалізованих показників.
  • Змінити свій погляд на клієнта. Формувати знання про нього на основі його реальних потреб, а також із урахуванням всього життєвого шляху. Необхідно враховувати не тільки фінансові, а й нефінансові потреби клієнта. Це дозволить сформувати для нього перелік відповідних продуктів і рішень.
  • Не намагатися адаптувати неефективні бізнес-процеси, які наразі використовуються. Відмовитися від них на користь розробки процесів і рішень з нуля з активним застосуванням інструментів цифрового і штучного інтелекту з метою виключити дублювання функцій.
  • Повністю перейти на процесне управління, оптимізувавши ланцюжки прийняття рішень і обслуговування клієнтів.
  • Стати більш технологічними і сприйнятливими до фінансових інновацій. Інвестиції в технології та цифрові рішення дозволять банкам усунути дублювання функцій і операцій. Цифрові рішення також допоможуть банкам поліпшити «доставку» їх продуктів і послуг клієнтам.

Штучний інтелект в банку

Штучний інтелект (надалі ШІ) впевнено проникає у бізнес-процеси банків та виконує дедалі ширші функції. Типовим завданням для ШІ вже стало прийняття рішень щодо видачі кредитів малому та мікробізнесу, а також рішень щодо короткострокового кредитування сегмента середнього та великого бізнесу.

ШІ вміє аналізувати дані про компанію, наприклад виручку, витрати, активи, пасиви, капітал та інші показники, може оцінити кредитоспроможність та запропонувати найкращі умови кредитування. Системи ШІ допомагають структурувати кредитну угоду, проаналізувати ризики та перевірити ділову репутацію клієнта, а також ухвалити підсумкове рішення. Причому якість надання послуг з урахуванням ШІ у разі кращі, порівняно традиційним підходом. ШІ вже вчиться видавати складно структуровані кредити.

Ключовими областями застосування ШІ в банкінгу також є: автоматизація процесів взаємодії з клієнтами, збільшення швидкості розробки продуктів, кредитний скоринг та кастомізація пропозицій для бізнесу в рамках завдань маркетингу та клієнтського сервісу. Нейромережі поміж іншого вирішують, який продукт запропонувати конкретному клієнту, як вибудувати оптимальний маршрут для інкасації, що відповісти користувачеві в чат-боті або кол-центрі, яка кількість співробітників має бути в певному відділенні банку в той чи інший день тижня та ін. Нижче представлені 24 функції, які може виконувати штучний інтелект у банку. Всі функції представлені у довільному порядку.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

WhatsApp розширює можливості ChatGPT

Вікторія Рудзінська 48 хвилин тому

В Україні з'явився центр передового досвіду з розробки та інтеграції ШІ WINWIN AI Center of Excellence

Сергій Коноплицький 14 годин тому

Топ книг для кращого розуміння штучного інтелекту

Вікторія Рудзінська 14 годин тому

DeepSeek R1, нові моделі OpenAI й Microsof та генератори музики: головні новини ШІ-індустрії минулого тижня

Олександр Тартачний 20 годин тому

Нідерланди сумніваються у китайському ШІ DeepSeek: що відомо

Владислав Паливода 22 години тому