З 4 жовтня у Київ Цифровий впровадять нову систему оплати за проїзд. Що це означає
Починаючи з 4 жовтня оплата за проїзд із банківських карток у всьому громадському транспорті буде стягуватись не за кожну поїздку окремо, а за кожні 2 поїздки разом. Про це повідомили КМДА та Київ Цифровий.
Така новина викликала хвилю непорозумінь та обурення, тож SPEKA розібралась, для чого впроваджують таке рішення і що зміниться для жителів та гостей Києва.
Тепер якщо сплачувати проїзд банківською карткою, Apple Pay або Google Pay, оплата списується після кожних двох поїздкок протягом дня.
Якщо людина здійснить 1 поїздку, то кошти спишуться лише за 1 поїздку після 21 вечора.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Банківською карткою можна заплатити лише за одного пасажира. Щоб заплатити за декількох осіб, слід скористайтися пластиковою транспортною картою або QR-квитками — паперовими, які можна придбати в терміналах самообслуговування, або електронними, які можна придбати в застосунку Київ Цифровий.
Також SPEKA поговорила з представниками Київ Цифровий.
Чому ви вирішили змінити алгоритм оплати за проїзд банківськими системами?
Справа в тім, що з кожної транзакції, при сплаті банківською карткою, процесинг бере певну комісію. Якщо ж кошти знімаються за 2 поїздки одразу, комісія не зростає, тобто місто вдвічі економить на оплатах транзакцій. Втім є люди, які до вечора так і не здійснять другу поїздку, такі непарні оплати система спише масово після 21 вечора.
Ви зазначили, що якщо людина здійснить лише 1 поїздку, то кошти за 1 поїздку спишуться після 21:00. Це не буде додатковим навантаженням на систему?
Це не спричинить навантаження на систему, оскільки цих списань не буде на багато більше, ніж у час пік вдень.Сам шлях оплати залишається незмінним, це не новий спосіб валідації чи оплати. Змінюється лише час списання грошей з картки. Що є насправді розповсюдженою практикою при оплаті деяких сервісів, товарів, чи, наприклад, готелів — коли гроші списуються не в момент оплати, а пізніше.
Експеримент з подібним способом списання спочатку пройшов виключно на маршрутах швидкісного трамваю. А зараз його масштабують і на інший міський транспорт. Виключно, що б оптимізувати зайві витрати на оплату кожної окремої транзакції.
Також ви зазначили, що банківською карткою можна сплатити за одного пасажира, а щоб сплатити за декількох осіб, треба скористатись транспортною картою або QR-квитками. Чому ви не впроваджуєте метод оплати банківською картою за 2+ осіб?
Звісно ми б хотіли, щоб всі пасажири були якомога якісніше проінформовані про всі деталі, зміни та способи оплати. Саме тому вже зараз у друці наліпки на зупинки і в транспорт, які нагадуватимуть про всі можливості оплати проїзду, як проводиться контроль кожного зі способів оплати, і окремо про оплату за друга. Наразі, це дійсно можна зробити лише з транспортної карти, або ж придбавши для друга QR-квиток. Спосіб зчитування «продуктів» з транспортної карти і банківської картки — різні. І це, поки що, необхідна пересторога, щоб від поштовху в транспорті чи різкого гальмування з банківської картки не списалася друга-третя поїздка випадково. Це особливо важливо тепер, коли в Києві діє Apple express — валідація без підтвердження паролем, відбитком пальця чи верифікацією обличчя.
Київ Цифровий вже працює над тим, щоб можна було сплатити банківською картою за кількох осіб в наземному транспорті.