Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

З 4 жовтня у Київ Цифровий впровадять нову систему оплати за проїзд. Що це означає

Ганна Гілова
Ганна Гілова Журналіст Speka
4 жовтня 2023 3 хвилин читання

Починаючи з 4 жовтня оплата за проїзд із банківських карток у всьому громадському транспорті буде стягуватись не за кожну поїздку окремо, а за кожні 2 поїздки разом.  Про це повідомили КМДА та Київ Цифровий.

В Києві з 4 жовтня 2023 працює нова система оплати за проїзд В Києві з 4 жовтня 2023 працює нова система оплати за проїзд

Така новина викликала хвилю непорозумінь та обурення, тож SPEKA розібралась, для чого впроваджують таке рішення і що зміниться для жителів та гостей Києва.

Тепер якщо сплачувати проїзд банківською карткою, Apple Pay або Google Pay, оплата списується після кожних двох поїздкок протягом дня. 

Якщо людина здійснить 1 поїздку, то кошти спишуться лише за 1 поїздку після 21 вечора.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Банківською карткою можна заплатити лише за одного пасажира. Щоб заплатити за декількох осіб, слід скористайтися пластиковою транспортною картою або QR-квитками — паперовими, які можна придбати в терміналах самообслуговування, або електронними, які можна придбати в застосунку Київ Цифровий.

Також SPEKA поговорила з представниками Київ Цифровий.

Чому ви вирішили змінити алгоритм оплати за проїзд банківськими системами?

 Справа в тім, що з кожної транзакції, при сплаті банківською карткою, процесинг бере певну комісію. Якщо ж кошти знімаються за 2 поїздки одразу, комісія не зростає, тобто місто вдвічі економить на оплатах транзакцій. Втім є люди, які до вечора так і не здійснять другу поїздку, такі непарні оплати система спише масово після 21 вечора. 

Ви зазначили, що якщо людина здійснить лише 1 поїздку, то кошти за 1 поїздку спишуться після 21:00. Це не буде додатковим навантаженням на систему?

Це не спричинить навантаження на систему, оскільки цих списань не буде на багато більше, ніж у час пік вдень.Сам шлях оплати залишається незмінним, це не новий спосіб валідації чи оплати. Змінюється лише час списання грошей з картки. Що є насправді розповсюдженою практикою при оплаті деяких сервісів, товарів, чи, наприклад, готелів — коли гроші списуються не в момент оплати, а пізніше. 

Експеримент з подібним способом списання спочатку пройшов виключно на маршрутах швидкісного трамваю. А зараз його масштабують і на інший міський транспорт. Виключно, що б оптимізувати зайві витрати на оплату кожної окремої транзакції.

Також ви зазначили, що банківською карткою можна сплатити за одного пасажира, а щоб сплатити за декількох осіб, треба скористатись транспортною картою або QR-квитками. Чому ви не впроваджуєте метод оплати банківською картою за 2+ осіб?

Звісно ми б хотіли, щоб всі пасажири були якомога якісніше проінформовані про всі деталі, зміни та способи оплати. Саме тому вже зараз у друці наліпки на зупинки і в транспорт, які нагадуватимуть про всі можливості оплати проїзду, як проводиться контроль кожного зі способів оплати, і окремо про оплату за друга. Наразі, це дійсно можна зробити лише з транспортної карти, або ж придбавши для друга QR-квиток. Спосіб зчитування «продуктів» з транспортної карти і банківської картки — різні. І це, поки що, необхідна пересторога, щоб від поштовху в транспорті чи різкого гальмування з банківської картки не списалася друга-третя поїздка випадково. Це особливо важливо тепер,  коли в Києві діє Apple express — валідація без підтвердження паролем, відбитком пальця чи верифікацією обличчя.

Київ Цифровий вже працює над тим, щоб можна було сплатити банківською картою за кількох осіб в наземному транспорті.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

В Києві побудують дві ТЕЦ, які працюватимуть на спаленні сміття

Олеся Дерзська 25 червня 2024 20:49

Школярі та курсанти в Києві платитимуть за проїзд під час канікул

Олеся Дерзська 25 червня 2024 17:26

Україна увійшла до списку 50 країн, дружніх до стартапів

Олеся Дерзська 11 червня 2024 15:02

Києву збільшили ліміти на електроенергію на 7 червня

Владислав Паливода 6 червня 2024 19:44

Заявки на акселератор «Стійке місто» можна подавати до 18 червня 2024 року

Олеся Дерзська 4 червня 2024 20:52