Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

ЄС розбереться із законами та ChatGPT

Олеся Дерзська
Олеся Дерзська
28 травня 2024 2 хвилин читання

Робоча група ЄС уже рік намагається врегулювати правила захисту даних для ШІ-інструмента і вже має перші напрацювання, повідомляє Tech Crunch.

Рраніше протягом року робоча група із захисту даних вивчала, як саме правила захисту даних ЄС застосовують до вірусного чатбота OpenAI. Основний висновок — робоча група досі не визначилася щодо ключових юридичних питань — законності, справедливості та ефективності.

ШІ буде підкорятись законам Євросоюзу?

OpenAI стикається зі значним регулятивним ризиком у ЄС. Євросоюз штрафує за підтверджені порушення режиму конфіденційності блоку. Крім того, офіційні наглядачі можуть заборонити те, що не підпадає під їхні стандарти. Проте остаточного рішення влади про загальну роботу ШІ-сервісу досі немає.

Що передувало цій потребі розібратись із ШІ-чатботом?

Раніше ChatGPT уже регулювали в Італії: італійський уряд визнав, що OpenAI не може покладатися на заяву про договірну необхідність оброблення даних людей. 

Водночас триває італійське розслідування чатбота, зокрема, щодо правової основи, за яким OpenAI обробляє дані людей для навчання своїх моделей штучного інтелекту.

Поки ЄС не надав чітких інструкцій, як ШІ-чатбот має законно підкорятись місцевій владі, ChatGPT та інші продукти OpenAI працюватимуть, як і раніше, хоча його робота і порушує стандарти Загального регламенту захисту даних (GDPR). Порушення GDPR були виявлені, проте влада ще не дала остаточного висновку про роботу ChatGPT.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

ЄС готує звинувачення проти Apple і Meta за порушення правил цифрового ринку

Вікторія Рудзінська 21 годину тому

AI несеться: боротьба з аудіодипфейками, багато оновлень від OpenAI та Anthropic

Владислав Миронович 14 червня 2024 18:30

OpenAI не отримує грошей від Apple за використання ChatGPT в iOS 18

Кіра Іванова 13 червня 2024 12:27

Ілон Маск хоче створити власний смартфон Grok

Владислав Паливода 12 червня 2024 13:56

Ілон Маск передумав судитися з OpenAI

Владислав Паливода 12 червня 2024 13:34