Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.
preview
Владислав Миронович
Владислав Миронович Журналіст та редактор колонок SPEKA
12 вересня 2023 9 хвилин читання

Яскравий і неоднозначний: огляд ультрабука Acer Swift Edge SFA16-41

До редакції SPEKA потрапив ноутбук Acer Swift Edge 16 (SFA16-41-R6T6). Це дуже цікава модель, тож ми вирішили протестувати її та розповісти вам про його особливості, переваги та недоліки. 

Дизайн і компонування Acer Swift Edge 16

Перше, на що одразу звертаєш увагу, це його колір. Наша модель Acer Swift Edge 16 має корпус гарного сірого кольору з блакитним відтінком. На кришці нічого зайвого, лише лаконічний логотип виробника. Тож бажання одразу обклеїти його якимись прикольними наліпками не виникло: він виглядає гарно, і псувати зовнішній вигляд не хочеться.

Acer Swift Edge SFA16-41
Acer Swift Edge SFA16-41
Acer Swift Edge SFA16-41
Acer Swift Edge SFA16-41

Корпус зроблений зі сплаву магнію. За заявами виробника, це дозволило зменшити вагу пристрою на 20%.

На дотик матеріал приємний та цупкий — з рук ноутбук не висковзує, відбитків пальців не видно. На нижній кришці нашої тестової моделі помітно кілька потертостей, тож зважати на це варто: якщо носити його неакуратно (наприклад, з-поміж інших речей), зовнішній вигляд ноутбука з часом може зіпсуватися.

Кришка Acer Swift Edge 16 тонка, приблизно 5 мм. Товщина пристрою у закритому вигляді — 130 мм, що за ваги  лише у 1,13 кг робить його дуже компактним та зручним для транспортування.

 На момент виходу Acer Swift Edge 16 був найлегшим у світі 16-дюймовим ноутбуком. 

Acer Swift Edge SFA16-41
Acer Swift Edge SFA16-41

Ноутбук має чотири прогумовані ніжки, що забезпечує його надійну фіксацію на будь-яких рівних поверхнях. Знизу є отвори для відведення тепла. Є вони також і на задньому ребрі пристрою, але в око не кидаються і зовнішнього вигляду не псують.

На бічних ребрах традиційно розташовані порти. На лівому два USB Type C, USB Type A та HDMI 2.1 (зарядний пристрій, що йде у комплекті з ноутбуком призначений саме для USB Type C). На правому ребрі порт для навушників, ще один USB Type A та індикатори. 

Acer Swift Edge SFA16-41
Acer Swift Edge SFA16-41

Розкривається ноутбук дуже легко, кришка чітко фіксується у будь-якому положенні, на око градусів до 30, якщо менше, то закривається від власної ваги. Максимальний кут розкриття кришки (теж на око) — градусів 150.

Клавіатура, на мою думку, головний недолік цього пристрою. Перше, що кидається в око, — відсутність цифрового блоку. Оскільки Acer Swift Edge SFA16-41 позиціонують як ноутбук для бізнесу та віддаленої роботи, то для багатьох людей (особливо тих, хто працює з цифрами) це може стати великим мінусом. І зрозуміло, коли цифровим блоком жертвують на догоду компактності. Але у випадку із Acer Swift Edge 16 це не виправдання — місця на корпусі достатньо для повнорозмірної клавіатури. До речі, в інших моделях лінійки Acer Swift Edge 16 повнорозмірна клавіатура цілком собі вмістилася. Чому б не поставити її і тут — загадка.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Ще один недолік клавіатури — кнопка живлення, що розташована у верхньому ряду кнопок і ніяк не відрізняється від інших. Враховуючи, що поруч розташована кнопка Delete, випадкових натискань кнопки живлення не уникнути. Як жартують в інтернеті з приводу подібного розташування клавіш, для дизайнерів таких клавіатур заготований окремий чан у пеклі.

Третє неоднозначне рішення — клавіша Enter, яка майже з’єднана з клавішею зворотного слеша. Дивлячись на це, маєш лише одне питання: «Нахіба?».

Acer Swift Edge SFA16-41

Якщо ж абстрагуватися від цих моментів, то клавіші тут тихі і доволі зручні для набору тексту. Клавіатура має підсвітку, тож навіть під час роботи в абсолютно темній кімнаті ви будете бачити, на які кнопки натискаєте. Горезвісна кнопка живлення, до речі, має датчик відбитка пальця, тож слугує ще й для додаткової безпеки даних на пристрої.

Дисплей Acer Swift Edge 16

Діагональ екрана ноутбука — 16 дюймів. Розширення — 3840x2400 (3.2K). Рамки доволі тонкі, при роботі на них майже не зважаєш. Співвідношення сторін 16:10. Покриття екрана глянцеве, що в деяких ситуаціях може призводити до блікування.

Головна фішка екрана — це, звісно, OLED-матриця. Якість картинки та насиченість кольорів тут найліпші.

Кольори глибокі, палітра передається натурально, чорний колір дійсно чорний, а білий — білий (а не сіруватий в обох випадках, як на звичайних IPS-дисплеях). У екрана також чудові кути огляду.

Acer Swift Edge SFA16-41
Acer Swift Edge SFA16-41
Acer Swift Edge SFA16-41

Виробник заявляє, що екран має кінематографічний галузевий стандарт для монтажу відео DCI-P3, надвисоку контрастність та сертифікат Eyesafe, що зменшує навантаження на очі. Де тут маркетинг, а де ні, сказати важко, проте повторюся, екран дуже приємний: і працювати, і просто дивитися відео на ньому одне задоволення. Особливо якщо йдеться про відео у форматі 4К.

Оснащення Acer Swift Edge 16 та його продуктивність

До нас на тест потрапила модель з 8 ГБ оперативної пам’яті (з них для використання доступно трохи більше 7 ГБ). Для середини 2023 року це доволі мало. Ноутбук розрахований, зокрема, на оброблення контенту, тож рекомендуємо брати модель мінімум з 16 ГБ ОЗУ. Частково компенсує малий об’єм пам'яті те, що тут використовуються модулі LPDDR5 — однієї з найшвидших оперативок на ринку.

Під час роботи з відкритим браузером приблизно з 30 вкладками, відеоплеєром та графічним редактором були помітні лаги. Тож, купуючи модель з 8 ГБ оперативки, будьте готові до деяких незручностей. І до того, що доставити пам’ять не вийде – така можливість тут не передбачена. Якщо ж звести споживання оперативної пам’яті до мінімуму (наприклад, користуватися браузером з кількома вкладками та закривати програми), все буде гаразд.

Процесор у цій моделі – Ryzen 5 6600U. Він має режим економії енергії, в якому її споживання зменшується до 5-10 Вт залежності від навантаження. Як і у будь-якого ноутбука в режимі економії енергії, продуктивність помітно знижується під час виконання ресурсоємних завдань (наприклад, за транскрибуванні тексту з аудіо за допомогою ШІ). За відключеного режиму економії енергії якісь лаги непомітні, а завдання виконується помітно швидше. Звісно, і батарея також швидше розряджається. При цьому шум від штатної системи охолодження доволі помірний, він не відволікає від роботи і не створює враження, що ноутбук зараз злетить. 

Інтегрована графіка AMD Radeon Graphics тут доволі продуктивна як для такого класу пристроїв.

Звісно, очікувати чогось на рівні ігрового ноутбука не доводиться. Counter-Strike Global Offensive вдалося запустити без відчутних лагів лише на низьких налаштуваннях зі зниженням роздільної здатності екрана до 1920х1080 (при цьому ноутбук доволі помітно грівся). Ігри, де графіка не на першому місці (наприклад, Civilization V) чи якісь старі ігри, також запустяться і працюватимуть на середніх чи низьких налаштуваннях графіки. А от очікувати тут комфортної гри у якийсь ААА-проєкт точно не варто. 

Наша модель Acer Swift Edge 16 має два накопичувачі SSD формату M.2 NVMe об’ємом по 512 ГБ. Цього цілком достатньо для зберігання великої кількості контенту і документів. Щодо швидкості запису та читання, то все працює дуже швидко.

Ноутбук має батарею на 54 Вт. Заявлена виробником автономність на рівні до 10 годин. Тут, звісно, все залежить від того, як використовувати ноутбук. За тиждень використання пристрою із середньою яскравістю дисплея у форматі редагування документів, вебсерфінгу та перегляду відео (загалом 1-2 години на день) його довелося повністю заряджати два рази. А от в іграх заряд батареї тане просто на очах, ледь не по відсотку за хвилину. Тож грати краще із під’єднаним кабелем живлення. Загалом рівень автономності пристрою можна визначити як вище середнього.

Acer Swift Edge SFA16-41 Acer Swift Edge SFA16-41

Інтерфейс Acer Swift Edge 16

Працює ноутбук на базі ОС Windows 11. Все працює доволі плавно і приємно на вигляд. За замовчуванням система встановлює масштаб екрана у 250%. Для розширення 3840x2400 це абсолютно нормально, проте деякі програми можуть працювати з багами інтерфейсу, коли, наприклад, деякі елементи будуть набагато меншими. З такими проблемами за час використання ноутбука довелося зустрітися двічі, зокрема і в провіднику, що дуже дивно. 

Враження від ноутбука Acer Swift Edge SFA16-41-R6T6

Acer Swift Edge 16 моделі SFA16-41-R6T6 залишив неоднозначні враження. Він має чудовий екран, гарний та легкий корпус, привабливий зовнішній вигляд. З іншого боку, до зручності клавіатури є питання.

Якщо користуватися ним лише для вебсерфінгу та перегляду 4К відео, це ідеальний варіант. Для більш серйозних завдань краще підібрати щось більш потужне і з більш зручною клавіатурою, адже у лінійці Acer Swift Edge 16 є набагато продуктивніші моделі.

Переваги:

  • чудовий OLED-екран;
  • зовнішній вигляд;
  • якісний корпус;
  • компактність.

Недоліки:

  • клавіатура. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як запустити новий бізнес в умовах обмежених ресурсів: від створення команди до стрімкого зростання

Віталія Гребнєва 1 годину тому

Acer почав продавати ігрові ноутбуки Acer Nitro 16/17 та Nitro V 16 в Україні

Вікторія Рудзінська 13 годин тому

Автономне енергозабезпечення будинку у селі: власний досвід

Владислав Миронович 14 червня 2024 15:15

Light Phone 3 — телефон для мінімалістів

Сергій Коноплицький 13 червня 2024 15:35

Облаштувати квартиру/будинок на випадок блекауту: скільки це коштує

Олександр Тартачний 11 червня 2024 09:00