Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як буде розвиватися напівпровідникова галузь у 2023 році — дослідження

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
15 березня 2023 3 хвилин читання

Компанія KPMG провела 18-те щорічне опитування представників світової напівпровідникової галузі щодо перспектив розвитку у 2023 році.

В опитуванні взяли участь 151 керівник підприємств напівпровідникової галузі. Більше половини респондентів представляють компанії з річним доходом понад 1 млрд доларів США.

Керівники оптимістично налаштовані щодо зростання доходів

81% респондентів очікують, що доходи їхніх компаній зростуть протягом наступного року, а половина з них сподівається на зростання більш ніж на 10%. Попри те, що ці показники нижчі, порівняно з результатами минулорічного опитування (95% та 68% відповідно), вони все одно є досить обнадійливими, враховуючи поточні економічні умови та оцінки щодо рівня запасів у галузі.

Автомобільна галузь посідає перше місце як найважливіший генератор доходів

Вперше респонденти опитування чітко визначили автомобільний сектор як найважливішу галузь для збільшення доходів напівпровідникових компаній наступного року. До середини 2030-х років дохід автомобільної напівпровідникової галузі сягне 200 млрд доларів США щорічно, а до 2040 року перевищить 250 млрд доларів США.

Бездротовий зв'язок, який довгий час вважався найважливішим генератором доходів галузі, у прогнозі до 2023 року відходить на друге місце. Інтернет речей, хмарні обчислення та штучний інтелект посідають третє, четверте та п'яте місця за важливістю.

Дефіцит напівпровідників скоро скінчиться

65% опитаних керівників вважають, що дефіцит пропозиції напівпровідників зменшиться у 2023 році, а 15% вважають, що попит і пропозиція вже збалансовані для більшості продуктів. Лише 20% вважають, що цей дефіцит триватиме до 2024 року або навіть довше.

Кадрові ризики — найбільша проблема у наступні три роки

Розвиток та утримання кваліфікованих спеціалістів залишається головним стратегічним пріоритетом для лідерів індустрії: 67% респондентів включили це завдання до трійки стратегічних пріоритетів. 

Націоналізація технологій напівпровідників є найбільшою геополітичною проблемою

Серед геополітичних питань вплив націоналізації напівпровідникових технологій викликає найбільше занепокоєння у керівників, оскільки це має наслідки для ланцюгів постачання, залучення кваліфікованих кадрів та доступу до державних субсидій (наприклад, прийнятий закон CHIPS у США та проєкт європейського закону про мікросхеми (European Chips Act)).

Нагадаємо, що раніше стало відомо, що за новими правилами Міністерства торгівлі, виробники мікросхем мають погодитися не розширювати потужності у Китаї протягом десяти років, якщо вони хочуть отримати гроші від федерального фонду США у розмірі $39 млрд.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

10 повсякденних речей, які створили NASA для астронавтів

Ганна Гілова 4 червня 2023 10:01

Сприйняття брендів після виходу з ринку рф: соціологія та медіааналітика

Платформа LOOQME 2 червня 2023 16:40

В США вперше у світі зробили рентген-знимок атома

Артем Житкевич 2 червня 2023 14:34

Чи мають серійні вбивці унікальний інстинкт та чи можуть допомогти слідству?

Єлизавета Гогілашвілі 14 травня 2023 09:26

Винахідник зі США створив мотоцикл, який заправляється пивом

Анастасія Ковальова 13 травня 2023 14:00