Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як крипторинок змінився у січні 2024 року — Binance Research

Богдан Камінський
Богдан Камінський
8 лютого 2024 3 хвилин читання

Крипторинок у січні 2024 року продемонстрував стабільність із незначним зростанням ринкової капіталізації на 0,4%, що свідчить про період консолідації. Про це йдеться у звіті Binance Research.

Динаміка капіталізації ринку криптовалют у 2019-2024 роках Динаміка капіталізації ринку криптовалют у 2019-2024 роках

Ключовим чинником, який вплинув на цей тренд, називають запуск спотових біткоїн-ETF. Попри початкову негативну реакцію, загальний позитивний настрій підтримується завдяки значним надходженням та зменшенню щоденних відтоків з Grayscale.

Десятка найбільших криптовалют за результатами січня продемонструвала змішану динаміку, що відображає фазу консолідації. Половина з них закрила місяць із позитивною дохідністю, інші зазнали зниження.

Цінова динаміка 10 топових монет за ринковою капіталізацією у січні 2024 року Цінова динаміка 10 топових монет за ринковою капіталізацією у січні 2024 року

Топ 10 найбільших криптовалют у січні 2024 року

Серед лідерів зростання у січні — TRX та LINK з приростом 4,0% та 3,5% відповідно. Біткоїн та Ethereum залишалися стабільними, збільшившись на 1,6% та 2,7%.

SOL та BNB продемонстрували помітну стійкість із незначними змінами. Зокрема, Solana швидко відновилася після корекції, втративши лише 0,1%, що свідчить про потенціал зростання популярності.

А от AVAX, DOGE, ADA та XRP опинилися в аутсайдерах зі спадом до 17,1%.

Початковий успіх спотових біткоїн-ETF із $1,4 млрд надходжень підкреслює зростання інституційної впевненості у криптовалютах. Це відбувається на тлі відтоку з Grayscale, який має високу комісію у 1,5%, тоді як інші гравці ринку намагаються її зменшити.

У січні 2024 року обсяг нових спотових біткоїн-ETF сягнув $28 млрд У січні 2024 року обсяг нових спотових біткоїн-ETF сягнув $28 млрд

Динаміка DeFi у січні 2024 року

Згідно зі звітом, у січні значну увагу привернув успіх платформи dYdX, яка перевершила за добовим обсягом Uniswap у двох окремих випадках протягом місяця. Також високі показники продемонстрував Jupiter на Solana.

Обсяги dYdX Chain від грудня 2023-го до січня 2024-го у порівнянні із Uniswap v3 Обсяги dYdX Chain від грудня 2023-го до січня 2024-го у порівнянні із Uniswap v3

Загальна заблокована вартість (TVL) в DeFi у січні зросла на 4,1%, при цьому Manta, Solana, Ethereum та Arbitrum показали помітне збільшення. 

Також аналітиків вразили обсяги торгівлі через телеграм-боти, що сягнули $1,7 млрд. На їхню думку, це демонструє зростання ролі автоматизованих торговельних систем і розширення доступності криптоторгівлі.

Обсяги торгів на телеграм-ботах протягом останніх 12 місяців Обсяги торгів на телеграм-ботах протягом останніх 12 місяців

Попри домінування Geth серед клієнтів Ethereum, його частка скоротилась з 84% до 78%. Це домінування викликає занепокоєння щодо ризиків централізації, що призвело до використання ширшої комбінації клієнтів.

Загалом аналітики з Binance Research схарактеризувати січень 2024 року на крипторинку як період стабільності зі стратегічними інноваціями та зростанням.

Раніше SPEKA писала, що у перший тиждень лютого 2024 року крипторинок зріс на 6%.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Дипфейковий рободзвінок Байдена створив фокусник на замовлення консультанта Демократичної партії

Богдан Камінський 15 годин тому

Оновлення «Київ Цифровий»: авторизація по дзвінку та QR-квитки у швидкому доступі

Богдан Камінський 16 годин тому

Безплатний тариф NVIDIA GeForce Now почне показувати рекламу

Богдан Камінський 17 годин тому

Sony звільняє 900 працівників підрозділу PlayStation

Богдан Камінський 17 годин тому

Steam Community заблокували й одразу розблокували на росії: що сталося

Богдан Камінський 19 годин тому