Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Як iPhone 1»: Маск планує встановити чип Neuralink людині через пів року

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
1 грудня 2022 2 хвилин читання

Генеральний директор Neuralink Ілон Маск очікує випробувань на людях через шість місяців. «Наш перший серійний пристрій буде дуже схожий на iPhone 1», — каже Маск.

Минуло шість років, відтоді як генеральний директор Tesla, SpaceX (а тепер і Twitter) Ілон Маск став співзасновником стартапу Neuralink з розробки інтерфейсів керування мозком (BCI). Минуло три роки відтоді, як компанія вперше продемонструвала свого робота-імплантата, схожого на швейну машину, два роки відтоді, як компанія встромила свою технологію в голови свиней — і трохи більше 19 місяців відтоді, як вони зробили те саме з приматами, спроба, під час якої нібито загинули 15 із 23 піддослідних. Після місячної затримки Neuralink провів свій третій захід «покажи і розкажи», де генеральний директор Ілон Маск оголосив: «Ми думаємо, що, ймовірно, приблизно через шість місяців ми зможемо встановити Neuralink людині», повідомляє Engadget.

Нагадаємо, що раніше у лютому компанія Neuralink підтвердила, що мавпи загинули під час випробування прототипу її імплантатів BCI в Каліфорнійському університеті, Центр приматів Девіса, але відкинула звинувачення Комітету лікарів з відповідальної медицини в жорстокому поводженні з тваринами. У середу Маск непрямо відповів на ці звинувачення.

«Перш ніж ми навіть подумаємо про застосування пристрою у тварині, ми робимо все можливе, проводячи ретельне стендове тестування. Ми обережно ставимо ці пристрої тваринам», — сказав він. 

Neuralink все ще працює над отриманням дозволу FDA на свій імплантат, хоча в липні 2020 року компанія була нагороджена агенцією Breakthrough Device Designation. Ця програма дає пацієнтам і особам, які доглядають за ними, більш «своєчасний доступ» до багатообіцяючих методів лікування та медичних пристроїв шляхом швидкого відстеження їх розробки та нормативних вимог. Станом на вересень 2022 року FDA надало таке позначення 728 медичним пристроям.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Х скоротила команду з питань дезінформації та доброчесності виборів

Богдан Камінський 20 годин тому

SpaceX уклала перший контракт із Космічними силами США

Артем Житкевич 22 години тому

Ілон Маск думає, що зупинив Армагеддон, насправді він його наблизив — Тімоті Снайдер

Владислав Миронович 27 вересня 2023 09:45

Bluesky зафіксував рекордний трафік після заяви Маска про платну підписку на X

Дмитро Мухін 24 вересня 2023 12:59

Пакет допомоги від США, iPhone 15 в Україні та випробування Neuralink Маска. Ранкова SPEKA

Артем Житкевич 21 вересня 2023 07:00