Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

В Україні лікарі вперше вийняли серце пацієнта з грудної клітки, щоб видалити пухлину

Юлія Мирська
Юлія Мирська
27 лютого 2024 2 хвилин читання

Лікарі Тернопільської обласної клінічної лікарні вийняли серце з грудної клітки пацієнта, щоб повністю видалити саркому задньої стінки лівого передсердя. Видалення злоякісної пухлини методом аутотрансплантації в Україні провели вперше, повідомляє Тернопільська обласна військова адміністрація.

Пацієнтом був 45-річний військовослужбовець. Чоловік отримав поранення на фронті та пережив високу ампутацію ноги. Після чого лікарі діагностували у нього важку мітральну недостатність.

«До нас у відділення військовослужбовця направили на планову рутинну операцію. Під час діагностики ми бачили певну масу, яку ми сприйняли як тромботичну, у лівому передсерді. Коли ж почали операцію, виявили пухлину. Взяли гістологію і вирішили не продовжувати планову операцію, тому що до такого масштабного втручання потрібно було підготуватися»
Кардіохірург, завідувач відділення кардіохірургії та трансплантології Тернопільської обласної клінічної лікарні Володимир Мороз

За словами Володимира Мороза, щоб отримати доступ до пухлини, враховуючи її розмір і місце розташування, потрібно було провести експлантацію серця, тобто вийняти його із грудної клітки.

Операція тривала 13 годин і відбувалася у два етапи:

  • Спочатку лікарі вийняли серце з грудної клітки пацієнта, видалили частини пухлини, які залишилися у грудній клітці, сформували нову задню стінку лівого передсердя з бичачого перикарду, вшивши в нього всі легеневі вени; 
  • На другому етапі лікарі працювали з серцем — видалили мітральний клапан і частину лівого передсердя, які були вражені саркомою. Після цього відновили геометрію лівого передсердя за допомогою бичачого перикарду та встановили новий мітральний клапан.
В Україні лікарі вперше вийняли серце пацієнта з грудної клітки, щоб видалити пухлину - фото
В Україні лікарі вперше вийняли серце пацієнта з грудної клітки, щоб видалити пухлину - фото
В Україні лікарі вперше вийняли серце пацієнта з грудної клітки, щоб видалити пухлину - фото

Під час операції життя пацієнта забезпечував апарат штучного кровообігу. 

Володимир Мороз зазначив, що післяопераційний період був складний, але наразі чоловік перебуває у Києві з сім'єю, а також проходить реабілітацію та лікування.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Вчені з’ясували причину інфекцій після операцій — дослідження

Анна Сергієнко 18 квітня 2024 12:45

Зекономити мільярди: як штучний інтелект допомагає створювати ліки

Олександр Тартачний 10 квітня 2024 16:00

У реабілітаційному центрі UNBROKEN повернули зір військовому

Богдан Камінський 8 квітня 2024 19:52

Нову печінку вирощують у лімфатичному вузлі

Дмитро Мухін 6 квітня 2024 13:36

Французькі вчені представили найпотужніший у світі МРТ-сканер

Олена Черкасець 3 квітня 2024 12:38