В атмосфері Землі знайшли майже невидиме полярне сяйво
Дослідники з Університету штату Аризона за допомогою супутників виявили на Землі нове полярне сяйво, яке проявляється в інфрачервоному діапазоні світла. Про це пише Space.
Атмосфера Землі складається з декількох шарів. Верхній називається термосфера, який простягається від 80 до 700 км над поверхнею Землі. Саме тут на висоті 100-250 км внаслідок зіткнення сонячних часток з атомами кисню виникають звичайні полярні сяйва.
Однак нове, інфрачервоне, сяйво з’являється на висоті 90 км. Воно створюється внаслідок взаємодії сонячних часток з молекулами вуглекислого газу.

Чому відкриття невидимого полярного сяйва важливе?
Дослідження полярних сяйв є важливим для науковців, адже вони багато не знають про те, як космічне середовище взаємодіє з верхніми шарами атмосфери Землі.
Такі дослідження дають науковцям кращу картину того, коли та де відбувається авроральна активність. Вони також намагаються з'ясувати, як далеко енергетичні частинки можуть потрапити в атмосферу планети.
Вченим поки що невідомо, як інфрачервоне полярне сяйво змінюється залежно від сезонів. Вони припускають, що це може залежати від коливань рівнів вуглекислого газу в атмосфері.
Нагадаємо, SPEKA писала, як телескоп Вебба зробив знімок зіткнення двох галактик.