Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Український супутник EOS SAT 1 почав передавати перші дані

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
5 січня 2023 3 хвилин читання

Супутник EOS SAT 1 першого у світі агроорієнтованого сузір'я EOSDA вийшов на зв'язок. Супутник передав телеметрію та дані щодо стану систем.

Третього січня 2023 року перший супутник EOS SAT першої у світі орієнтованої на сільське господарство групи супутників був успішно доставлений на низьку навколоземну орбіту ракетою Falcon 9 компанії SpaceX із бази Космічних сил США на мисі Канаверал, у Флориді. Супутник вийшов на зв'язок та передав телеметрію. Група супутників налічуватиме сім невеликих оптичних супутників компанії EOS Data Analytics.

Після досягнення повної функціональності до 2025 року EOS SAT охоплюватиме до 100% країн із найбільшою площею сільськогосподарських угідь та лісів, що становить 98,5% таких земель на всій планеті.

EOS SAT допоможе агробізнесам контролювати зростання культур і виявляти спеку, холод, нестачу води, поширення бур'янів, напади шкідників та інші проблеми, що загрожують посівам. Компанії також зможуть оптимізувати використання ресурсів на основі мап продуктивності та вегетації, наданих групою супутників, перевіряти ефективність нових засобів захисту рослин або добрив, керувати зрошенням, оцінювати врожайність, а також позбутися зайвих перевірок полів, таким чином зменшуючи використання пального тощо.

Основні функції супутника EOS SAT-1. Зображення: EOS Data Analytics Основні функції супутника EOS SAT-1. Зображення: EOS Data Analytics

EOS SAT-1 відстежує до одного мільйона квадратних кілометрів щодня, використовуючи 11 агроорієнтованих діапазонів. Навіть маючи лише один такий супутник у небі, клієнти EOSDA відкривають потенціал для впровадження методів точного землеробства, а отже, скорочення викидів CO2, меншого споживання енергії та води тощо.

До 2025 року угруповання щоденно спостерігатиме за площами до 12 мільйонів квадратних кілометрів. Супутникові камери створюватимуть панхроматичні та багатоспектральні зображення, використовуючи 13 діапазонів, орієнтованих на сільське господарство, щоб надати конкретну інформацію про важливі характеристики відстежуваних земель.

Конструкція супутника EOS SAT-1. Зображення: EOS Data Analytics Конструкція супутника EOS SAT-1. Зображення: EOS Data Analytics

На сьогодні більшість компаній-конкурентів змушені працювати з даними, наданими сторонніми супутниками, що робить їх залежними від якості супутникових датчиків, частоти знімання та інших параметрів, які вони не контролюють. Завдяки орієнтації саме на потреби сільськогосподарської галузі, EOS SAT надаватиме безпрецедентні обсяги даних для EOSDA так часто та детально, як це потрібно клієнтам компанії.

Очікується, що EOS SAT-2 і наступні супутники вийдуть на орбіту протягом 2023-2024 років. Досягнення повного оперативного потенціалу угруповання EOS SAT заплановане на 2025 рік.

Нагадаємо, що запуск супутника відбувся 3 січня за допомогою ракети Falcon 9 SpaceX. Також під час цього запуску на орбіту вивели ще один український супутник — наносупутник Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського PolyITAN-HP-30.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Супутник рф розвалився прямо на орбіті

Вікторія Рудзінська 28 червня 2024 07:06

Україна не вийшла у плейоф на Євро-2024

Олеся Дерзська 26 червня 2024 20:02

Як на Євро 2024 зіграли Україна і Бельгія

Олеся Дерзська 26 червня 2024 19:44

Signal під прицілом хакерів, які шукають українців

Владислав Паливода 26 червня 2024 12:46

NASA знову перенесла повернення Boeing Starliner на Землю

Анастасія Ковальова 23 червня 2024 14:37