Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Тренд на економію: як війна вплинула на вподобання та поведінку українських водіїв

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
18 серпня 2022 3 хвилин читання

Повномасштабне вторгнення росії в Україну, дефіцит пального та зростання цін на нього суттєво вплинули на те, як українські водії користуються власними авто. Згідно з результатами опитування BlaBlaCar у липні 2022 року, в якому взяли участь понад 11 тис. українських водіїв, основне завдання сьогодні — зекономити кошти. 

Майже половина українських водіїв їздять на дизелі, понад 66% хочуть або думають придбати електрокар чи гібридне авто. Також 42% водіїв зазначають, що почали їздити рідше через підвищення цін на пальне, тому надалі їздитимуть лише за нагальної потреби.

Вибір типу пального

Майже 50% опитаних українських водіїв є власниками дизельних автомобілів. Попри те що ціна на дизельне пальне в Україні зараз є найвищою серед інших видів пального, легкові автомобілі на дизелі мають суттєві переваги: вони більш економні у витраті пального (на 30-40%) та мають довший термін експлуатації (до мільйона кілометрів без капітального ремонту).

Ще 29% водіїв їздять на бензині, 17% — на бензинових автівках із газовими установками, 6%  автомобілях на газу і лише 1%  електромобілях.

Перехід на електрокари та гібридні автомобілі

За даними Інституту досліджень ринку авто в Україні, від січня до червня 2022 року українці придбали 8,2 тис. електромобілів. Це на 29,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Підвищення зацікавленості електричними автомобілями підтверджують і результати дослідження BlaBlaCar: понад 66% українських водіїв думають про купівлю електричних або гібридних автомобілів. Серед причин, які назвали водії:

  • 41% відповідей — зростання цін на пальне:
  • 36% відповідей — економічна вигода від користування електромобілями.

Серед електрокарів, якими вже користуються на BlaBlaCar, найпопулярнішими є Nissan Leaf, Toyota Prius та Tesla.

Їздять менше і за потреби

Для 23% водіїв частота поїздок не змінилася, а понад 42% опитаних українців зазначають, що стали їздити рідше під час війни. Серед причин називають зростання цін на пальне (52%) та зменшення потреби у регулярних поїздках (36%).

Переважно українці їздять по роботі (58%), побачитися з близькими (46%) та через волонтерські потреби (14%). Такі поїздки зазвичай на довгі дистанції між містами України (49%).

Мета — заощаджувати

Аби зберегти кошти, українці планують частіше пропонувати спільні поїздки у власному авто: майже 60% респондентів хочуть частіше брати попутників у подорожі, щоб компенсувати витрати на пальне. Ще 43% водіїв сказали, що збираються суттєво скоротити поїздки на авто та виїздити лише за потреби.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ларрі Пейдж закриває свій стартап Kittyhawk, який розробляв прототип літальної машини

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 14:43

У застосунку «Дія» зʼявляться нові документи та функції: що отримають українці

Jez Emreis 20 серпня 2022 18:02

На Волині запрацювали 5 мобільних сервісних центрів МВС: за добу надали послуги понад 150 клієнтам

Євген Муджирі 17 серпня 2022 15:08

«Дія» запрошує до бета-тестування нових функцій: документи англійською та шеринг авто

Євген Муджирі 16 серпня 2022 15:35