Тест-драйв оновленого Nissan Juke: UI, UX і крапля адреналіну
Nissan Juke другого покоління з’явився у 2019 році. Нам, правда, довелося трошки його почекати, бо до України модель дісталась у 2021-му. Проте нам не довелося довго чекати на оновлення, бо вже у червні 2024-го українські дилери запропонували оновлену версію Juke.
Можливо, перші охочі подивитись на рестайлінгову модель були трохи розчаровані, бо ззовні автомобіль майже не відрізняється від попередньої версії. Але це не підступна спроба Nissan продати вам старий автомобіль під виглядом нового (навпаки, у таких випадках виробник частіше вдається до більш помітних зовні змін: новий бампер — нова машина). Цього разу Nissan оновив модель як девелопер — гарно працюючий застосунок, почаклувавши над UX та UI так, що стало ще зручніше та гарніше й відразу не зрозумієш, завдяки чому.
Це не баг
Бо коли виправляються баги, помітно відразу: було погано — стало добре. Що було погано в Juke? Питання, певно, особисте, комусь, можливо, вже здається трошки застарілим дизайн екстер’єру, хтось так і не звик до «потайних» ручок на задніх дверях — руку все ж таки доводиться трохи вивертати, комусь не подобається високий поріг багажника. Але як ми вже заговорили про особисте, то і я маю право на особисту думку: Nissan Juke — один із найзручніших і найприємніших автомобілів для міського життя. Це стосується і дуже зручного салону, і ергономіки всього керування, й інтуїтивно зрозумілих габаритів, і поведінки у щільному трафіку — от просто сідаєш в авто і тобі комфортно та зручно. У мене не було навіть періоду звикання — відразу порозумілись та поїхали.
Великі зміни — для всіх
І як уже поїхали, то помічаєш, що зміни є, і не маленькі. Ще б пак, як не помітити 12,3-дюймовий здоровезний дисплей на центральній консолі. Мало того, їх тепер два, другий — замість панелі приладів. Тож аналогових циферблатів ви в Juke більше не побачите. Треба віддати належне Nissan, картинка на обох дисплеях просто чудова — яскрава, контрастна, у гарному розділенні. Камера кругового огляду відмінна, я як старовір звик більше довіряти дзеркалам, але тут якось відразу повірив камерам. Панель приладів можна налаштувати під себе, проте тут радше принцип iOS, ніж Android: є два базові сценарії, у кожному ще декілька варіантів кількості відображеної інформації, але оце міняти колір, тему, шрифти — ні. Обирайте з того, що є, не треба дизайнерити самотужки. У Nissan і так непогані дизайнери. Так само і на головному дисплеї — віджети можна додавати, прибирати, але основна структура буде одна. І це, як на мене, дуже правильний підхід.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Ну а щодо бездротового під’єднання смартфону хоч з Apple Car Play, хоч з Android Auto, то тут взагалі без питань, двічі правильний підхід. Дроти — то вже з минулого, і для під’єднання, і для заряджання. Ніяких траблів не помічено, один раз підключаєте, далі смартфон конектиться завжди сам і за період тесту жодного разу не відвалився — все працює чітко на обох операційних системах.
Не тільки практично
Ці нововведення будуть доступні всім власникам оновленого Nissan Juke. І це просування у напрямі UX. Безумовно, керувати системами автомобіля стало ще зручніше. Але і UI-дизайнери Nissan попрацювали добре, хоча варто наголосити, що у нас на тесті абсолютно нова комплектація Juke N-Sport, тож далі будемо говорити саме про неї. Раніше топовою комплектацією для моделі була N-Design. Вона теж залишилась, але тепер за ті самі гроші можна обрати і N-Sport. Зовні її можна відрізнити за чорними 19-дюймовими дисками та елементами чорного глянцевого пластику в декорі інтер’єру — виглядає класно, особливо як у нас — у жовтому кольорі. До речі, ще одна перевага оновленого Juke — раніше в гамі кольорів жовтого не було. А, як на мене, жовто-чорний — це вже саме по собі якесь дуже спортивне поєднання, проте у такому кольорі тепер може бути не тільки N-Sport. Тільки диски не будуть чорні, а це вже іншій коленкор.
Так от, повертаючись до UI. По-перше, дизайнерам Nissan вдалося так вписати дисплей на центральній консолі, що він зовсім не виглядає тут як потороча, що притаманно і набагато більшим автомобілям з більшою консоллю. Дуже акуратно вписався в інтер’єр, виглядає органічно. Мало того, навколо обох дисплеїв в N-Sport дуже стильна окантовка з жовтої замші, і це просто красиво. Так, не обійшлося без поступок: в Juke були дуже класні круглі повітроводи, і по центру, під дисплеєм, вони просто не помістилися. Тепер тут звичайні квадратні. Але по краях такі самі, як були круглі, і цього досить для естетичного задоволення.
Далі: крісла. У всіх версіях Nissan Juke крісла майже однакові, змінюється тільки матеріал і форма отвору під інтегрованим підголів’ям. Але тут екошкіра (в N-Design теж, але там інша прострочка) з жовтими вставками, інтегровані у підголів’я колонки Bose і лаковані пластикові накладки на них же — от і все, виглядає зовсім інакше і просто шикарно. Вже чув, мовляв, сидіння такої форми не дуже зручні на довгих переїздах. По-перше, якої «такої форми», бо це все ж таки не чисто спортивні «ковші», а трошки приспортивлені звичайні сидіння. По-друге, мені було зручно і багато годин у салоні проходять безболісно. Тут, чесно, не знаю, через таку виражену бокову підтримку такі крісла, певно, треба приміряти на себе, але от під мою спину лягли ідеально.
У темну пору круг навколо важеля КПП та діодні вставки на дверях додають атмосфери червоним світлом, і їхній колір змінити не можна: спорт значить спорт. Але можна зменшити інтенсивність, так що заважати точно не буде.
Той, та не зовсім
Я очікував ще побачити алюмінієві накладки на педалях, типу як у всіх, хто «косить під спорт», але ні, педалі звичайні, зручні. Тому що N-Sport взагалі-то й не прикидається спорткаром. Він тут відвертий: це так, чисто антураж, напис N-Sport на кормі, прикольні сидіння, але він не став ані швидше, ані потужніше — той самий літровий бензиновий двигун на 114 к. с. Хоча той самий, але не зовсім. Придивіться до характеристик: раніше обертальний момент був 180 к. с., а тепер 200, а пік потужності тепер припадає на 5000 об/хв, а не на 5250, як раніше. Чи надто це помітно в русі? Та навряд, але Nissan Juke, незважаючи на те, що чудово тримає трасу і гарно їде на крейсерських 110-13- км/год, все ж таки насамперед міський автомобіль. А тут взагалі не потребується уміння їздити швидко: у просунутих країнах це взагалі 50 км/год, інколи 70, у нас ок, буває 80, плюс ще 20 бонусних від держави — максимум «сотка». До якої Juke розганяється довгих 11,8 секунд. Але ж набагато частіше треба пришвидшитись не на 100, а з 10 на 30 — і тут якраз зайві 20 м дуже відчуваються. Juke став трошки більш активним на таких міських розгонах, а це головне. Особливо класно — у спортивному режимі. О так, ще одна згадка про спорт.
Тут три режими, але екологічний я включив лише раз. Попробував і вимкнув, краще було його назвати Vegetable Mode. Нормальний — він і є нормальний, збалансований. Спорт — приємний, він не надто закручений, але Juke підтримує підвищені оберти, жвавіше реагує на педаль акселератора, але є і зворотний бік такої спритності. Як я сказав вище, Nissan Juke дуже зрозумілий і інтуїтивний автомобіль, тож у міській суєті він як риба у воді, і їздити можна дуже активно. Але мотор від цього більшим не стає, тож в результаті виходить 8 літрів палива на 100 км, а у спортивному режимі — всі 9. І це у змішаному режимі місто/траса. Так, не мало, але треба зважати на те, що тест проходив взимку і майже постійно вмикались підігрів сидінь, керма, молотив обігрів салону, тож влітку, я думаю, буде трошки менше. Особливо якщо не гасати так, як я. Але рекорди економічності ставити на цьому авто точно не доведеться. Тож що дійсно є в Nissan Juke від спортивного авто, то це витрати пального.
Два пропускаємо
Вам дійсно потрібен спортивний автомобіль? Зараз не так багато так званих гарячих хетчбеків, але вони є. Якщо дійсно треба відірватися від офісного монітора і за короткий проміжок часу хапнути чималу дозу адреналіну — це туди. Ну і, звісно, додаткове відчуття постійної небезпеки, бо ніщо у світі не буває таким швидкоплинним, як гарячі хетчбеки. А якщо після важкого дня потрібні добрі емоції і відчуття комфорту, приправлені зовнішнім спортивним антуражем, це вже про Nissan Juke. Тоді беріть отакий жовтий з чорним дахом — буде додавати тепла навіть узимку. Такий можна взяти тепер навіть в оснащені Tekna, тільки до вартості 1 171 480 грн доведеться доплатити 35 450 грн за двоколірність. Тож якщо ви вже пропустили базовий Juke на механіці за 962 520 грн та N-Connecta за 1 123 440 грн, то чому б не пропустити вже й Tekna, бо далі за 1 253 120 грн йде або інтелігентний N-Design, або отакий заводний N-Sport. Обидва з додатковим стайлінгом екстер’єру (в N-Design — Satin Grey, в N-Sport — Gloss Black), сріблястою вставкою на передньому бампері, дизайнерськими кріслами та дисками, з аудіо Bose із 10 динаміками. Я завжди за спорт. Навіть номінальний.