Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телескоп Вебба виявив стародавню наднову, підсилену гравітаційною лінзою — фото

25 грудня 2023 2 хвилин читання

Астрономи за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігали наднову у давньому Всесвіті, збільшену гравітаційною лінзою галактики.

Телескоп Вебба виявив стародавню наднову, підсилену гравітаційною лінзою — фото зображення 1 Лінзована галактика MRG-M0138 із надновою

Згідно з даними NASA, зорю випадково виявили у галактиці MRG-M0138 під час спостереження. Вона стала другою надновою такого типу у цій галактиці.

Гравітаційні лінзи дозволяють астрономам бачити дуже далекі й слабкі джерела світла завдяки викривленню простору масивними об'єктами.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Виявлена наднова належить до типу стандартних свічок, що мають відомі характеристики яскравості. Це дає змогу точно виміряти відстань до них.

За словами науковців, такі дані важливі для визначення розмірів Всесвіту та швидкості його розширення. Вчені сподіваються отримати нові точні виміри після повторної появи цієї наднової у майбутньому.

Що таке гравітаційна лінза

Гравітаційні лінзи — це зони простору, де гравітаційна сила об’єкта викривляє більш віддалене світло, збільшуючи його для спостерігачів. Астрономи можуть використовувати їх для спостереження дуже слабкого і далекого (тобто давнього) світла.

У 2016 році телескоп Габбла вперше побачив лінзову наднову у галактиці MRG-M0138. Її назвали Реквієм, тому що вона періодично з’являлась, а у 2019 році зникла остаточно. Астрономи підрахували, що наднова знову покажеться у 2035-му.

0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Маркетинг на основі даних: як big data формує стратегії просування

Олександр Христич 17 квітня 2025 12:48

ФОП з території бойових дій — чи може не сплачувати ЄСВ?

Inna Sharova 18 квітня 2025 12:41

Штучний інтелект змінює правила гри: як молодь готується до майбутнього в ІТ

Дарина Бубнюк 17 квітня 2025 17:32

Чому українці бояться продавати за кордон і що з цим робити?

Тарас Герасимюк 18 квітня 2025 13:00

Цифровий суверенітет Європи

Федір Компанієць 17 квітня 2025 21:00