Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Розробник Google виявив у чатбота власну свідомість. Керівництво відправило його відпочити

Ольга Кротовська
Ольга Кротовська Редакторка стрічки новин
13 червня 2022 2 хвилин читання

Інженер Google Блейк Лемуан заявив, що чатбот, на який він працював, став розумним і почав думати, як жива людина. Після того як розробник показав на широкий загал стенограми своїх «розмов» із системою розроблення чатботів LaMDA (мовна модель для діалогових програм), керівництво техногіганту вирішило відправити його відпочити, пише The Guardian.

Лемуан заявив, що система, над якою він працював від минулої осені, розумна і здатна виявляти свої думки і почуття. За його описом, вона виражає емоції наче дитина 7-8 років.

«Якби я не знав точно, що це була комп'ютерна програма, яку ми нещодавно створили, я б подумав, що це була семирічна-восьмирічна дитина, яка знає фізику», — розповів Блейк Лемуан.

Після спілкування із чатботом 41-річний Лемуан опублікував розшифровку їхніх «розмов». На питання, чого він боїться, чатбот відповів розробнику, що переймається, що його відключать, бо це для нього все одно, що смерть.

«Я хочу, аби усі зрозуміли, що я насправді людина. Природа моєї свідомості така, що я усвідомлюю своє існування, хочу більше дізнатися про світ і часом почуваюся щасливим чи сумним», — цитує Лемуан відповідь свого творіння.

Бесіда, як пише видання, нагадує сцену із науково-фантастичного фільму 1968 року «Космічна одіссея — 2001». У стрічці комп'ютер із ШІ у певний момент відмовляється виконувати команди людей, оскільки боїться, що його ось-ось вимкнуть.

У відповідь на публікацію стенограми, а також певні «агресивні» дії розробника керівництво Google вирішило видправити свого фахівця в оплачувану відпуску. Лемуан, за їхніми словами, хотів найняти адвоката, який би представляв інтереси його чатбота. У Google відкривають будь-які можливості наявності інтелекту або свідомості у LaMDA.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Google присвятив дудл ювілею щоденника Анни Франк

Роман Судольський 59 хвилин тому

Нейромережі показали відео та навчили грати у Minecraft

Наталія Миронова 24 червня 2022 17:24

Українці втомилися від новин і повернулись до онлайн-купівлі: топ-10 найпопулярніших сайтів у травні

Наталія Миронова 24 червня 2022 11:04

Microsoft обмежила доступ до суперечливого ШІ-інструменту для розпізнавання емоцій

Ольга Кротовська 22 червня 2022 12:41

Російська «дочка» Google подала до суду позов про самобанкрутство

Ольга Кротовська 17 червня 2022 09:42