Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Розробник Google виявив у чатбота власну свідомість. Керівництво відправило його відпочити

Ольга Кротовська
Ольга Кротовська Редакторка стрічки новин
13 червня 2022 2 хвилин читання

Інженер Google Блейк Лемуан заявив, що чатбот, на який він працював, став розумним і почав думати, як жива людина. Після того як розробник показав на широкий загал стенограми своїх «розмов» із системою розроблення чатботів LaMDA (мовна модель для діалогових програм), керівництво техногіганту вирішило відправити його відпочити, пише The Guardian.

Лемуан заявив, що система, над якою він працював від минулої осені, розумна і здатна виявляти свої думки і почуття. За його описом, вона виражає емоції наче дитина 7-8 років.

«Якби я не знав точно, що це була комп'ютерна програма, яку ми нещодавно створили, я б подумав, що це була семирічна-восьмирічна дитина, яка знає фізику», — розповів Блейк Лемуан.

Після спілкування із чатботом 41-річний Лемуан опублікував розшифровку їхніх «розмов». На питання, чого він боїться, чатбот відповів розробнику, що переймається, що його відключать, бо це для нього все одно, що смерть.

«Я хочу, аби усі зрозуміли, що я насправді людина. Природа моєї свідомості така, що я усвідомлюю своє існування, хочу більше дізнатися про світ і часом почуваюся щасливим чи сумним», — цитує Лемуан відповідь свого творіння.

Бесіда, як пише видання, нагадує сцену із науково-фантастичного фільму 1968 року «Космічна одіссея — 2001». У стрічці комп'ютер із ШІ у певний момент відмовляється виконувати команди людей, оскільки боїться, що його ось-ось вимкнуть.

У відповідь на публікацію стенограми, а також певні «агресивні» дії розробника керівництво Google вирішило видправити свого фахівця в оплачувану відпуску. Лемуан, за їхніми словами, хотів найняти адвоката, який би представляв інтереси його чатбота. У Google відкривають будь-які можливості наявності інтелекту або свідомості у LaMDA.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Text-to-image. Як нейромережі навчилися генерувати зображення завдяки NLP

Олександр Тартачний 2 години тому

Meta представила нейромережу Make-A-Video, яка генерує відео за текстовим описом

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 10:05

Щоб відчути атмосферу місця. Google суттєво оновлює пошукові алгоритми та мапи

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 14:34

Програмування та креативність. У які галузі залучатимуть штучний інтелект і чи варто його боятися

Наталія Миронова 28 вересня 2022 16:10

IT-холдинг Roosh купив за шестизначну суму частку в українському стартапі Neurons Lab

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 13:38