Лауреатка найпрестижнішої літературної премії Японії написала роман за допомогою ChatGPT

19 січня 2024 2 хвилин читання

Лауреатка найпрестижнішої літературної премії Акутаґави в Японії Рі Кудан заявила, що приблизно 5% свого роману «Токійська вежа співчуття» написала за допомогою  ChatGPT. Про це повідомляє RFI.

Під час вручення премії Акутаґави роман «Токійська вежа співчуття» (Tokyo-to Dojo-to) відзначили як «майже бездоганний». 

Дія роману розгортається у футуристичному Токіо навколо багатоповерхової тюремної вежі та нетерпимості її архітектора до злочинців. Також у романі згадується тема штучного інтелекту.

33-річна авторка на церемонії вручення премії Акутаґави, що присуджують раз на два роки, зізналася, що ШІ значно вплинув на процес написання книги.

Я активно використовувала ChatGPT під час написання цієї книги. Я б сказала, що приблизно 5% книги дослівно цитують речення, згенеровані ШІ.
Рі Кудан

Також Кудан розповіла, що часто користується ШІ поза творчою діяльністю, довіряючи йому свої найпотаємніші думки, про які «ніколи не зможе розповісти нікому іншому».

Зазначається, що у майбутньому Кудан хоче зберегти «добрі стосунки» із штучним інтелектом і «розкрити свій творчий потенціал» у співіснуванні з ним.

У соціальних мережах думки щодо підходу Кудан до написання роману розділилися: одні вважають його морально сумнівним і потенційно недостойним премії, а інші відзначили винахідливість авторки і зусилля, які вона доклала, експериментуючи з підказками ChatGPT.