США та ЄС залучать ШІ для пошуку альтернатив «вічним хімікатам» у виробництві чипів

6 квітня 2024 2 хвилин читання

Євросоюз та США домовилися залучити штучний інтелект до пошуку заміни стійким хімічним речовинам, які широко використовуються у виробництві напівпровідників.

Про це пише Bloomberg.

Зобов'язання є частиною висновків спільної Ради з питань торгівлі та технологій США та ЄС, що проходить цього тижня в Льовені, Бельгія.

Ми плануємо продовжити роботу над визначенням можливостей співпраці в галузі досліджень щодо альтернатив використанню пер- та поліфторованих речовин (PFAS) в мікросхемах
Рада з питань торгівлі та технологій США та ЄС

Сторони зобов'язалися «дослідити використання можливостей штучного інтелекту та цифрових двійників». На їхню думку, технології прискорять пошук відповідних матеріалів для заміни PFAS у виробництві напівпровідників.

PFAS, відомі як «вічні хімічні речовини», довгий час знаходяться в центрі занепокоєння через забруднення довкілля як у США, так і в Європі. Вони широко застосовуються в промисловості, але не розкладаються протягом дуже тривалого часу та можуть накопичуватися в організмі людини та навколишньому середовищі.

США та ЄС домовилися протидіяти старим чипам з Китаю

Крім пошуку альтернатив PFAS, США та ЄС також домовилися про співпрацю щодо моніторингу ринку застарілих або низькокласних напівпровідників. Існують побоювання, що Китай може збільшити інвестиції в такі мікросхеми, що спричинить спотворення ринку або його критичну залежність.

Ми продовжуватимемо збирати та обмінюватися інформацією про неринкову політику та практику, консультуватися щодо запланованих дій, і можемо розробити спільні заходи для усунення спотворюючого впливу на глобальний ланцюг поставок застарілих напівпровідників
Рада з питань торгівлі та технологій США та ЄС

Сторони також продовжать на три роки механізм раннього попередження про порушення в ланцюгах поставок та обмін даними про державну підтримку галузі напівпровідників.

Раніше SPEKA писала, що ЄС та США об'єднають зусилля проти китайських чипів.