Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

США готуються до космічної війни

Сергій Коноплицький
Сергій Коноплицький В.о. головного редактора SPEKA
15 квітня 2024 4 хвилин читання

Політичні баталії заважають Конгресу США схвалити нагальну допомогу Україні, але ніщо не здатне зупинити прогрес, тому американські Космічні сили вже готуються протистояти агресії на орбіті. Для навчань Victus Haze оголосили, що співпрацюють з двома компаніями — Rocket Lab і True Anomaly, пише ArsTechnica

Під час цієї місії космічний апарат, створений і запущений компанією Rocket Lab, переслідуватиме інший супутник, створений стартапом True Anomaly, що базується у Колорадо. 

Виробники відпрацьовуватимуть реалістичний сценарій реагування на загрозу під час демонстрації обізнаності у космічному просторі на орбіті під назвою Victus Haze.
Командування Космічних сил США

Згідно із сценарієм, супутник-загроза небезпечно наближатиметься до американського космічного корабля або буде здійснювати неочікувані маневри. Завдання Космічних сил — вчасно реагувати, щоб стримати супротивника від дій або захистити американський супутник від атаки.

Для цієї місії космічний апарат True Anomaly стартує першим, видаючи себе за супутник потенційного супротивника, наприклад, Китаю чи росії. Rocket Lab триматиме супутник у режимі очікування, щоб піднятися й оглянути космічний апарат True Anomaly.

Якщо все піде за планом, два космічні апарати поміняються ролями, і супутник Jackal компанії True Anomaly буде активно маневрувати навколо супутника Rocket Lab. За даними Космічних сил, ці космічні перегони почнуться не пізніше осені 2025 року, коли True Anomaly і Rocket Lab доставлять свої космічні апарати.

Торік Космічні сили співпрацювали з компаніями Firefly Aerospace та Millennium Space Systems над місією Victus Nox. Супутник Victus Nox був побудований і протестований менш ніж за рік, а потім підготовлений до запуску менш ніж за 60 годин. Firefly успішно запустила космічний апарат на своїй ракеті Alpha через 27 годин після отримання замовлення на запуск від Космічних сил, що є визначним досягненням в індустрії, де створення супутників триває роками, а кампанії із запуску зазвичай тривають тижні або місяці.

Військові надзвичайно пишаються швидкістю розгортання космічних сил. Таку б швидкість стосовно зброї для України, але то інша історія, на жаль.

Місія Victus Haze складніша за місію Victus Nox, у ній беруть участь два головні підрядники, два космічні апарати і буде два запуски ракет з різних космодромів. І все це у стислі терміни.

Військовий підрозділ оборонних інновацій виділив компанії Rocket Lab $32 млн на участь у місії Victus Haze. Контракт True Anomaly з SpaceWERX, інноваційним підрозділом Космічних сил, оцінюють у $30 млн. True Anomaly вносить $30 млн приватного капіталу, щоб допомогти оплатити місію, тож врешті загальна вартість Victus Haze становить приблизно $92 млн. 

Відомо лише кілька випадків космічної війни, і вони стосуються тренувальних польотів, а не реального протистояння ворожих сторін. У середині 1980-х пілот Повітряних сил Сполучених Штатів на винищувачі F-15 успішно збив супутник зв’язку P78-1 на орбіті у 555 км.

У 2007 році Китай використав ракетну систему, щоб знищити один зі своїх застарілих супутників, а у 2008-му Сполучені Штати схожим чином знищили свій супутник USA 193, що вийшов з ладу.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Космічна ракета Північної Кореї вибухнула під час запуску — відео

Владислав Паливода 27 травня 2024 22:10

Вчені розрахували шанс падіння на Землю автівки Tesla, що борознить космос

Дмитро Мухін 26 травня 2024 19:54

Місія NASA Psyche запускає іонні двигуни. Як вони працюють та чому це важливо для далеких космічних місій

Олександр Тартачний 24 травня 2024 08:30

Склади зброї у космосі планує зробити Inversion Space вже у 2024 році

Владислав Паливода 21 травня 2024 19:35

СОО та кофаундерка Defence Builder Катерина Безсудна: «В українському defense tech дуже потужна інженерна спільнота»

Сергій Коноплицький 17 травня 2024 12:41