Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Spotify запускає плейлисти за текстовими підказками на основі штучного інтелекту

Олена Черкасець
Олена Черкасець
8 квітня 2024 4 хвилин читання

Spotify запустила бета-версію плейлистів зі ШІ — нову опцію, яка дозволяє користувачам створювати плейлисти на основі письмових підказок за допомогою штучного інтелекту. 

Про це повідомляє TechCrunch.

Спочатку ця функція буде доступна для користувачів пристроїв на Android та iOS у Великобританії та Австралії, а потім пошириться й на інші країни.

Користувачі зможуть створювати більш різноманітні кастомні плейлисти, наприклад, «пісні для серенади для мого кота» або «біти для боротьби з зомбі-апокаліпсисом». 

Підказки можуть базуватися на різних речах, наприклад,  місця, тварини, види діяльності, кіногерої, кольори або смайлики. Це нововведення дозволяє Spotify робити музичний досвід ще цікавішим та індивідуальним для кожного користувача.

Spotify також використовує своє розуміння смаків користувачів для кастомізації плейлистів, які він створює за допомогою цієї функції.

Після того, як плейлист буде створений, користувачі зможуть використовувати штучний інтелект, щоб покращити його, наприклад, змінити настрій або стиль музики. Ви також можете видалити будь-яку пісню, яка вам не подобається.

Що відомо про плейлист Spotify

Технічно Spotify використовує великі мовні моделі, щоб зрозуміти бажання користувача. А також враховує  історію та уподобання слухача, щоб створити персоналізований плейлист за допомогою ШІ. 

Компанія Spotify користується різними інструментами для роботи зі штучним інтелектом та машинним навчанням.

Вперше про цю функцію дізналися в жовтні 2023 року, коли реверс-інженери розкрили скріншоти коду з додатку Spotify, де йшлося про плейлисти зі штучним інтелектом, які враховували підказки користувачів. Згодом Spotify підтвердив, що тестує цю функцію, яку користувачі на TikTok називали «Spotify's ChatGPT».

Щоб створити плейлист, використовуючи ШІ, необхідно перейти у вкладку «Ваша бібліотека» і натиснути кнопку «плюс» (+) у верхньому правому куті екрана. Потім з'явиться меню, де виберіть опцію «AI Playlist». 

Spotify запропонує вам різні варіанти для вашого плейлиста на основі вашого настрою або ситуації. Наприклад, «зосередитися на роботі за допомогою інструментальної електроніки», «заповнити тишу фоновою музикою з кафе», «підбадьоритися веселими, оптимістичними та позитивними піснями» або «дослідити нішевий жанр, наприклад, »Відьомський дім«, та багато інших. 

Якщо вам сподобається якийсь з цих варіантів, ви можете натиснути кнопку «Створити», щоб додати його до своєї бібліотеки.

ШІ не реагує на образливі підказки або пропозиції, пов'язані з конкретними подіями або брендами. 

Що відомо про роботу та інвестиції Spotify 

Spotify тривалий час інвестує та вдосконалює цю функцію, використовуючи технології Sonantic і OpenAI, щоб створити персоналізовані добірки пісень для користувачів.

Генеральний директор Деніел Ек продемонстрував інвесторам як їхні інвестиції в штучний інтелект використовуються у компанії. Вони розглядають можливості, такі як автоматичне скорочення подкастів, створення реклами за допомогою штучного інтелекту та навіть створення клонів голосу ведучого подкасту для реклами. 

Раніше Spotify вже мав функцію під назвою Niche Mixes, яка дозволяла створювати персоналізовані плейлисти на основі уподобань користувачів, але вона не використовувала штучний інтелект і була менш ефективною в розумінні мови.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Opera посилює співпрацю з Google для впровадження ШІ

Владислав Паливода 7 годин тому

Улітку школярі та студенти зможуть у Львові вивчити базові ШІ-технології

Кіра Іванова 10 годин тому

Netpeak розповість про технології Cloud Marketing та AI вже 30 травня

Кіра Іванова 12 годин тому

Переклад пісень Євробачення за допомогою ШІ: як стерво перетворилося на лисицю, а пожежник — на голуба

Юлія Венцковська 16 годин тому

ЄС розбереться із законами та ChatGPT

Олеся Дерзська 16 годин тому