Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Співзасновника криптокредитора Celsius, вихідця з України, звинувачують у шахрайстві

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
6 січня 2023 2 хвилин читання

Прокуратура США звинувачує у шахрайстві уродженця України Алекса (Олексія) Машинського, співзасновника збанкрутілого криптокредитора Celsius Network. 

Генпрокурор Нью-Йорка у четвер, 5 січня, подав позов, проти 57-річного Алекса Машинського. Як пише Reuters, він «обманним шляхом просував Celsius як безпечну альтернативу банкам».

Через суд Машинському хочуть заборонити займатися бізнесом у деяких фінансових та інших галузях у Нью-Йорку. Також позов передбачає відшкодування збитків інвесторів.

Клієнтам Celsius обіцяли високий прибуток, якщо вони розміщуватимуть цифрові активи на платформі Машинського з мінімальним ризиком. Йшлося про те, що інвестори отримають прибуток до 17%.

На початок 2022 року компанія накопичила $20 млрд цифрових активів від інвесторів. У позові зазначили, що компанія надала сотні мільйонів доларів у вигляді незабезпечених кредитів та інвестувала ще сотні мільйонів у нерегульовані децентралізовані фінансові платформи.

При цьому Машинський запевняв інвесторів, що Celsius забезпечує високу прибутковість шляхом інвестицій з низьким рівнем ризику.

У червні 2022 року на YouTube вийшло відео під назвою «Запитай Машинського». У ньому Алекс заявив, що «Celsius має мільярди ліквідності». Але вже через два дні призупинив виведення коштів інвесторами, «щоб стабілізувати ліквідність та операції».

Вже у липні Celsius подала заявку на банкрутство та захист від кредиторів відповідно до глави 11 Кодексу про банкрутства США, зафіксувавши у своєму балансі дефіцит у розмірі $1,19 млрд.

Згідно із судовими документами, банкрутство Celsius у липні призвело до замороження $4,2 млрд, через що постраждало 600 тисяч американців.

Раніше SPEKA повідомляла, що японський відділ збанкрутілої FTX, власником якої є Сем Бенкман-Фрід, планує повернути гроші користувачам у лютому.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Тисячі клієнтів AT&T в США залишились без зв'язку

Артем Житкевич 22 лютого 2024 18:20

Український “Сентравіс” розраховує на 1% ринку труб для аерокосмічного сектору США

Артем Житкевич 20 лютого 2024 22:05

GlobalFoundries розширить виробництво чипів у США

Артем Житкевич 19 лютого 2024 22:40

США планують надіслати ATACMS у разі погодження бюджету Конгресом

Максим Красіков 19 лютого 2024 14:48

ФБР знищило шпигунський ботнет розвідки рф

Артем Житкевич 16 лютого 2024 21:04