Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

SpaceX успішно запустила Starship під час третього льотного випробування — відео

Богдан Камінський
Богдан Камінський
14 березня 2024 3 хвилин читання

14 березня 2024 року космічний корабель Starship компанії SpaceX вдало стартував зі стартового комплексу Starbase у Бока-Чіка, Техас, о 16:25 за київським часом. 

Про це пише The Verge.

Третій тестовий запуск виявився більш успішним, ніж два попередні. Цього разу Starship виконав кілька запланованих маневрів і залишався неушкодженим до моменту втрати з ним зв'язку незадовго до очікуваного падіння в Індійському океані.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Starship здійснив гаряче відділення від свого надважкого прискорювача і відкрив двері для корисного вантажу, продемонструвавши можливість використання для місій з доставки супутників Starlink на орбіту. Хоча запланована спроба перезапустити двигуни Raptor у космосі не відбулася, Starship мав впасти в Індійський океан приблизно через годину після зльоту.

Ми нічого не чули від корабля до цього моменту, і тому команда прийняла рішення, що він втрачений. Отже, сьогодні приземлення не буде
речник SpaceX Ден Хуот

Трансляція льотного випробування завершилася приблизно через годину після запуску, останні кадри демонстрували зовнішні камери під час входу Starship в атмосферу.

Як пройшли перші два випробування Starship

Це був третій тестовий полыт. Перший запуск Starship відбувся 20 квітня 2023 року. Тоді він завершився вибухом ракети приблизно через чотири хвилини після старту.

Під час другого запуску Starship 18 листопада надважкий ступінь також вибухнув після відділення, але сама ракета продовжила політ на орбіту. За оцінками SpaceX, після втрати зв’язку корабель самознищився.

Федеральне авіаційне управління США (FAA) дозволило провести нинішнє випробування Starship менш ніж за 24 години до запуску. У відомстві зазначили, що SpaceX «виконала всі вимоги безпеки, навколишнього середовища, політики та фінансової відповідальності».

Як повідомляє Space.com, після розслідування другого невдалого запуску FAA вимагала від SpaceX виконати 17 коригувальних заходів, включно з переробкою обладнання, оновленням аналізу займистості та додатковим протипожежним захистом. Однак це значно менше, ніж 63 вимоги після першого випробування.

Раніше SPEKA писала, що Starship запустить приватну космічну станцію Starlab на орбіту до 2030 року.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Майбутнє вже тут: огляд новинок від Samsung

Анна Старкова 11 липня 2024 14:20

Конкуренти SpaceX оскаржують ліцензію на запуск Starship через екологічні побоювання

Вікторія Рудзінська 11 липня 2024 07:36

Як створити канал у Viber — алгоритм

Вікторія Рудзінська 10 липня 2024 20:43

Революція у веб-дизайні: 5 сайтів, створених за допомогою штучного інтелекту

Oleksii Udovenko 10 липня 2024 19:35

У Києві відбудеться конференція «Навігатори інновацій. Змінюй правила гри»

Ольга Топольська 3 липня 2024 15:50