Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Собаки навчилися виляти хвостом через любов людей до ритмічних рухів — дослідження

Юлія Мирська
Юлія Мирська
20 січня 2024 2 хвилин читання

Вчені з Інституту психолінгвістики Макса Планка в Нідерландах припускають, що собаки навчилися виляти хвостом через любов людей до ритмічних рухів, повідомляє TheGuardian. 

За словами вчених, собаки навчилися виляти хвостом після одомашнення людиною.

Люди використовують виляння собачого хвоста як показник їх настрою, але досі причина, чому собаки почали так робити, залишається невідомою.

Зокрема, вчені з'ясували, що цуценята собак, які виросли в домашніх умовах, набагато частіше виляють хвостом, ніж цуценята вовків, які також виросли за участі людини.

Також виявилось, що собаки виляють хвостом праворуч у відповідь на позитивний досвід, наприклад, коли бачать своїх господарів, і ліворуч у відповідь на негативний досвід, наприклад, коли відчувають злість.

Вчені припускають, що собаки навчились виляти хвостом тому, що люди свідомо або несвідомо обирали собак, які частіше виляли хвостом під час одомашнення, оскільки ритмічні рухи приваблюють людей.

Проте Холлі Рут-Гаттерідж, дослідниця собак з Університету Лінкольна, вважає, що виляння хвостом є соціальним сигналом, який собаки адаптували для використання в спілкуванні з людьми, через те, що люди вважали гавкіт загрозою.

«Я підозрюю, що наші предки бачили у вилянні хвостом позитивний, легкий для сприйняття знак, і розвинули його так само, як ми розмовляємо руками — як комунікативний жест, який ми можемо легко зрозуміти»
Холлі Рут-ГаттеріджХоллі Рут-Гаттерідж
Собаки навчилися виляти хвостом через любов людей до ритмічних рухів — дослідження Собаки навчилися виляти хвостом через любов людей до ритмічних рухів — дослідження
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Високомобільний мінометний комплекс GRF представили у Нідерландах — відео

Владислав Паливода 20 червня 2024 13:53

США, Японія та Нідерланди міркують, як зменшити потенціал Китаю у виробництві мікросхем

Владислав Паливода 19 червня 2024 08:12

Люди витрачають більше у безготівкових коштах — метадослідження

Олеся Дерзська 14 червня 2024 15:24

Данія та Нідерланди інвестуватимуть в українську оборонку

Кіра Іванова 14 червня 2024 12:31

Робота-собаку із ШІ тестують у Нідерландах, щоб шукав наркотики — відео

Владислав Паливода 11 червня 2024 13:48