Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Мінцифри порадило українцям користуватися месенджером Signal (оновлено)

Тетяна Новак
Тетяна Новак
8 квітня 2022 3 хвилин читання

Міністерство цифрової трансформації України вважає застосунок Signal одним із найкращих прикладів реалізації технології наскрізного шифрування. Про це повідомляє пресслужба GlobalLogic із посиланням на експерта з інновацій, інвестицій та стартапів у Мінцифри Антона Мельника.

"Мій особистий топ безпечних платформ — Signal, Slack, Microsoft Teams та Gmail у зв'язку з Google Meet", — наголосив експерт. 

За його словами, сьогодні Мінцифри не розглядає можливість створення власного месенджера, але ситуація може змінитися: «Ще місяць тому ми так само не планували запускати „Дія TV“, радіо, а також функціонал донейшенів, за допомогою якого вже зібрали понад 200 млн грн». 

Серед платних месенджерів найбільш надійним є застосунок Threema. Ним можна користуватися анонімно, не розкриваючи жодних персональних даних, навіть номера телефону. Месенджер шифрує всі повідомлення і не зберігає інформацію на сервері.

Для порівняння, Whatsapp та Facebook Messenger тримають історію листування на серверах і можуть «поділитися» нею на вимогу спецслужб та правоохоронних органів. У Telegram технологія наскрізного шифрування працює лише у секретних чатах.  

З Viber ситуація інша: компанія зареєстрована у Люксембурзі і діє відповідно до законодавства ЄС про конфіденційність. У месенджері за налаштуванням шифруються всі приватні дзвінки і чати. Ключі дешифрування зберігаються лише на пристроях користувачів, Viber до них доступу не має. 

«Щодо особистих даних (ім'я користувача, номер телефону) ми надаємо дуже обмежену інформацію і лише відповідним органам, якщо цього вимагають норми GDPR.2», — наголошує Єлизавета Вишневська, представниця зовнішнього пресофісу Rakuten Viber в Україні.

 Директор з технологій у GlobalLogic Орхан Гасимов радить надсилати конфіденційну інформацію через сервіси з функцією «Знищити після прочитання». Якщо це неможливо, варто хоча б видалити надіслане повідомлення зі свого пристрою, це допоможе в разі фізичної втрати девайсу.

Оновлено о 19.40 8 квітня. У першій версії йшлося про те, що Viber тримає ключі для дешифрування на серверах. Як нам повідомили у пресслужбі Rakuten Viber в Україні, ця інформація не відповідає дійсності.

 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Кіберзлочинці дедалі частіше використовують дипфейки. Як цьому протидіяти

Вадим Добровольський 28 вересня 2022 17:32

Отримати грант чи піти стажером: як IT-компанії впливають на розвиток освіти в Україні

GlobalLogic Ukraine 28 вересня 2022 13:50

Відеосервісу TikTok у Британії загрожує штраф у 27 млн фунтів за нездатність захистити конфіденційність дітей

Вадим Добровольський 26 вересня 2022 19:35

Telegram на вимогу Apple почав блокувати російськомовні канали, що закликають до насильства — Дуров

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 18:15

Кіберскладова цієї війни важлива: в Україні розробляють стратегію кібербезпеки

Ірина Маринюк 23 вересня 2022 15:16