Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Мінцифри порадило українцям користуватися месенджером Signal (оновлено)

Тетяна Новак
Тетяна Новак
8 квітня 2022 3 хвилин читання

Міністерство цифрової трансформації України вважає застосунок Signal одним із найкращих прикладів реалізації технології наскрізного шифрування. Про це повідомляє пресслужба GlobalLogic із посиланням на експерта з інновацій, інвестицій та стартапів у Мінцифри Антона Мельника.

«Мій особистий топ безпечних платформ — Signal, Slack, Microsoft Teams та Gmail у зв'язку з Google Meet», — наголосив експерт. 

За його словами, сьогодні Мінцифри не розглядає можливість створення власного месенджера, але ситуація може змінитися: «Ще місяць тому ми так само не планували запускати „Дія TV“, радіо, а також функціонал донейшенів, за допомогою якого вже зібрали понад 200 млн грн». 

Серед платних месенджерів найбільш надійним є застосунок Threema. Ним можна користуватися анонімно, не розкриваючи жодних персональних даних, навіть номера телефону. Месенджер шифрує всі повідомлення і не зберігає інформацію на сервері.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Для порівняння, Whatsapp та Facebook Messenger тримають історію листування на серверах і можуть «поділитися» нею на вимогу спецслужб та правоохоронних органів. У Telegram технологія наскрізного шифрування працює лише у секретних чатах.  

З Viber ситуація інша: компанія зареєстрована у Люксембурзі і діє відповідно до законодавства ЄС про конфіденційність. У месенджері за налаштуванням шифруються всі приватні дзвінки і чати. Ключі дешифрування зберігаються лише на пристроях користувачів, Viber до них доступу не має. 

«Щодо особистих даних (ім'я користувача, номер телефону) ми надаємо дуже обмежену інформацію і лише відповідним органам, якщо цього вимагають норми GDPR.2», — наголошує Єлизавета Вишневська, представниця зовнішнього пресофісу Rakuten Viber в Україні.

 Директор з технологій у GlobalLogic Орхан Гасимов радить надсилати конфіденційну інформацію через сервіси з функцією «Знищити після прочитання». Якщо це неможливо, варто хоча б видалити надіслане повідомлення зі свого пристрою, це допоможе в разі фізичної втрати девайсу.

Оновлено о 19.40 8 квітня. У першій версії йшлося про те, що Viber тримає ключі для дешифрування на серверах. Як нам повідомили у пресслужбі Rakuten Viber в Україні, ця інформація не відповідає дійсності.

 

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Масштабний збій у Telegram: користувачі не можуть відправляти повідомлення

Вікторія Рудзінська 2 липня 2024 21:30

У Дії стануть доступними медичні дані пацієнта

Владислав Паливода 28 червня 2024 18:11

Мобільні оператори встановили майже 2300 нових базових станцій за пів року

Олеся Дерзська 28 червня 2024 17:33

«Дія» запускає бета-тест міжнародного Реєстру збитків про знищення майна

Владислав Паливода 28 червня 2024 07:00

Автоматизоване сканування: ефективне рішення для кібербезпеки вашого бізнесу

Олег Полігенько 27 червня 2024 18:00