Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Путін із задовленням розповідає про історію, але вигадує її сам. Український історик спростовує фантазії диктатора

Сергій Коноплицький
Сергій Коноплицький В.о. головного редактора SPEKA
9 лютого 2024 5 хвилин читання

Уночі 9 лютого колишній ведучий телеканалу Fox News Такер Карлсон опублікував на своєму сайті та у соцмережі Х двогодинне інтерв’ю путіна. Той зробив чергову доповідь аматора-історика та навів кілька тез про Україну. Історик Олександр Палій, автор дев’ятьох книг («Історія України. Від княжої доби до Революції гідності» та інших), розповів SPEKA, чому вигадки російського президента є цілковитою маячнею.

Олександр Палій Олександр Палій

Теза путіна: росія заснована у 862 році Рюриком. Наступник Рюрика, князь Олег, прийшов у Київ. росія почала розвиватися, маючи два центри — у Києві та у Новгороді.

путін заявив, що Рюрик заснував росію в Новгороді. Найцікавіше, що Рюрик був варягом, тобто по-сучасному шведом. У росії що тепер — сакральний Стокгольм? По-друге, до Новгорода Москва має такий самий стосунок, як і Гітлер до жертв Освенцима — вона їх майже усіх убила у 1569-1570 роках. По-третє, у 9 столітті на території центральної росії у Заліссі слов’ян не було. Що тоді росія?

Теза путіна: Батий усіх захопив, а незалежність зберегла лише північна частина росії, а південна пішла у Велике Литовське князівство. Його навіть називали Литовсько-Руське, бо росіяни становили значну частину цієї держави.

Руссю у Середньовіччі звалася виключно територія України. Це підтверджують усі без винятку літописи, берестяні грамоти, листи Папи Римського тощо.

росія до Русі має такий самий стосунок, як гонорея до гонорару або Мозамбік до португальських королів. Це історичний факт, який підтверджується всіма документами.

Теза путіна: Хмельницький попросив у російського царя «взяти їх під сильну руку», а після укладення цього акта 1654 року через 32 роки було укладено мир із Польщею, «вічний мир». І ці землі, все лівобережжя Дніпра, разом із Києвом, відійшли до росії, а все правобережжя Дніпра залишилося за Польщею. За часів Катерини II росія повернула всі свої історичні землі, разом з півднем і заходом.

Щодо допомоги Богданові Хмельницькому путін фактично заперечує сам себе: розповідає, що Москва так допомогла, що розподілила Україну з Польщею.

Є така хвороба — міфоманія. Це поведінкова залежність, аномальна схильність до вигадок, фантазування, містифікації. Міфоманів захоплює сама дія, задоволення брехати, займатися міфотворчістю. Сам процес вигадування неймовірних історій приносить їм задоволення.
Олександр Палій

Теза путіна: Перед Першою світовою війною австрійський генеральний штаб дуже активно почав просувати ідею України та українізації, щоб послабити потенційного противника і створити собі сприятливі умови у прикордонній смузі. Ідея, що люди, які проживають на цій території, не зовсім росіяни, а особлива етнічна група, українці, почала просуватися й австрійським генеральним штабом.

Оці казки путіна про австро-угорський генштаб заперечуються елементарно: будь-яка людина може побачити у музеях український словник Беринди, Смотрицького та десяток інших, видрукованих українською мовою у 16-17 століттях. 

Кожен може знайти в інтернеті український словник Павловського, надрукований у Петербурзі у 1818 році, за пів століття до утворення Австро-Угорщини.

Кожен може прочитати «Енеїду» Котляревського українською мовою, видану, до речі, раніше, ніж народився Пушкін.

Теза путіна: Ленін наділив утворену радянську Україну землями, зокрема й усе Причорномор’я, отримане за часів Катерини II, яке до України ніколи жодного історичного стосунку не мало.

Тези про історичні претензії росії та Чорномор’я звучать смішно для людей, які знають історію. Тому що ще три з половиною століття тому реальний кордон московії вказувала «Засєчная черта», яка проходила біля міста Тули, що менш ніж за 200 км від Кремля. Тоді як козаки атакували турецький флот на Чорному морі, московити не мали жодного корабля. «Флот» росії започаткували наприкінці 17 ст. у Переславлі-Заліському, на озері (!), за тисячу кілометрів від моря. Перша морська столиця росії була у Воронежі, від якого до моря майже стільки, скільки від Переславля-Заліського. Та й кінчається російський флот у Чорному морі жалюгідно: московити топили або палили його на очах у іноземців. Так було у 1712, 1856, 1918 роках. Так буде й зараз.

Виправдання Гітлера — це основне, що ми почули в інтерв’ю, заради чого прилетів Карлсон. Іноді такі брехуни, як путін, проговорюються. Сказавши двічі, що Гітлер був вимушений напасти на Польщу, путін сів у велику калюжу. Навіть найостаннішим європейським чи американським «консерваторам» після цього буде соромно мати з ним щось спільне.

Такер Карлсон, схоже, це зрозумів. Він анонсував інтерв’ю з путіним як «історичне», але замість цього отримав від диктатора маячню психопата.

Ось що сказав після інтерв’ю з путіним сам американський ведучий:

«Путін не вміє пояснювати... Він явно проводить багато часу у світі, де йому нічого і нікому не потрібно пояснювати». 

Навіть Такер Карлсон зрозумів, що брехливий Акела сів у калюжу.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Американський виробник дронів відкриває бізнес в Україні

Владислав Паливода 28 червня 2024 22:40

Зруйнована багатоповерхівка, є загиблий: росія обстріляла Дніпро 28 червня 2024

Владислав Паливода 28 червня 2024 20:22

Пентагон блокуватиме Starlink для росіян

Владислав Паливода 27 червня 2024 19:38

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

У ГУР показали результати використання народного супутника ICEYE

Владислав Паливода 26 червня 2024 09:50