Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.
preview
Юлія Даниленко
Юлія Даниленко Журналістка, tech-експертка, співзасновниця SPEKA
20 червня 2023 8 хвилин читання

Punisher, безпілотні платформи, чорні діри та освоєння Марсу. Репортаж з Inscience Conference 2023

17-18 червня у Києві відбулася Inscience Conference 2023, на якій науковці та стартапери розповідали і показували, як наука допоможе Україні перемогти і відбудувати країну після війни. 

На конференцію у Київ приїхав жива легенда — президент Mars Society Роберт Зубрін. Також серед спікерів був CEО компанії-виробника БпЛА Punisher UA Dynamics Микола Музика, президентка miltech-кластеру Brave1 Наталя Кушнерська, астрофізикиня Дарʼя Заремба, біологиня Марія Павловська, хірургиня-трансплантолог Софія Чайковська. 

Окремий блок конференції був присвячений дітям, але ми прорвалися і на Science4kids та послухали, як українські науковці досліджують Антарктиду і як функціонують чорні діри. От тільки на майстер-клас з виготовлення лавових ламп не потрапили. 

Протягом двох днів на території гольф-клубу на Оболонській набережній можна було вихопити найкращих науковців, науковиць та новаторів України (а подекуди і світу). Розповідаємо, що цікавого побачили на конференції.

Inscience Conference 2023
Inscience Conference 2023
Inscience Conference 2023
Inscience Conference 2023
Inscience Conference 2023
Inscience Conference 2023
Inscience Conference 2023
Inscience Conference 2023
Inscience Conference 2023

Генна терапія, штучний інтелект, дослідження Антарктиди і багато дронів

У перший день конференції у Києві обіцяли +26, тому команда SPEKA попрямувала на локацію зрання. На Inscience Conference було чотири ключові зони:

  • сцена, де відбувалися основні лекції;
  • зона воркшопів, назва якої говорить сама за себе;
  • лекторій Science4Kids, де дітям розповідали про чорні діри та вчили робити лавові лампи (так, нам досі підгорає, що туди не потрапили);
  • а також умовна виставкова зона — всередині основного приміщення та надворі найкращі українські інноваційні бренди представляли свої розробки, на деяких з них можна було навіть проїхатися. 

Дрони та БпЛА Punisher на конференції Inscience

Одразу у холі будівлі чи не найбільший натовп зібрався навколо розробників українського БпЛА Punisher. Тут можна було поспілкуватися з розробниками і з операторами та розпитати, що допомагає дронам бути такими ефективними проти ворога. 

БпЛА Punisher
БпЛА Punisher
БпЛА Punisher
БпЛА Punisher

Безпілотна платформа Robotrack здатна перевозити до 300 кг БК чи поранених. Платформа Robotrack має монтажну планку, до якої можна монтувати турель, щоб закріпити кулемет чи малокаліберні гармати.

Безпілотна мобільна платформа від Robotrack
Безпілотна мобільна платформа від Robotrack

Також дві безпілотні платформи на Inscience Conference представив український робробник SkyLab. Компанія релокувалася з Харкова після початку повномасштабної війни і вже створила дві платформи — UGV SIRKO-S та UGV JOHNY MK1. 

SIRKO-S здатен перевозити до 150 кг вантажу та навіть поранених, якщо закріпити на платформі ноші, а менший JOHNY MK1 може працювати як розвідувальний дрон або як дрон-камікадзе і здатен підняти до 4 кг вибухівки. 

Безпілотні платформи від SkyLab
Безпілотні платформи від SkyLab
Безпілотні платформи від SkyLab
Безпілотні платформи від SkyLab

Підписуйтеся на наші соцмережі

Роботизовані протези від Esper Bionics

У виставковій зоні також можна було подивитися (і навіть потиснути) біонічну руку від Esper Bionics — українського стартапу, що потрапив на обкладинку Time. 

Як відновлювати Україну після перемоги і чим війна загрожує нашій екології 

Морська біологиня та дослідниця Антарктики Марія Павловська розповіла про втрати екології України через війну та злочини окупантів, зокрема, через підрив Каховської ГЕС у червні 2023 року.

Серед негативних наслідків війни для екології, зокрема екосистеми Чорного моря, вона назвала:

  • вплив від пересування техніки;
  • будівництво фортифікаційних споруд;
  • ракетні обстріли;
  • потрапляння нафти з техніки у воду;
  • хімічне та  радіаційне забруднення. 
Морська біологиня Марія Павловська
Морська біологиня Марія Павловська

Пізніше у межах Science4kids Марія розповіла дітям, як працюють українські науковці на станції Вернадського, чому не мерзнуть пінгвіни і, класичне, чому насправді жодного пінгвіна не зʼїв білий ведмідь. 

Ми поспілкувалися з Мариною Павловською після лекції і поставили їй ключове запитання:

Скільки треба продати нирок, щоб потрапити до Антарктиди? 

Хоча набір до експедиції щороку проводять відкрито, без відповідної кваліфікації туди зась. Принаймні в складі експедиції. За словами Павловської, найближчий (і найдешевший) спосіб — це подорож на яхті, яка стане у $6-7 тис., і де ви зможете побувати у цікавих місцях Антарктики, потримати стерно і відчути усі емоції від проходу протоки Дрейка. 

Подорож на лайнері буде вдвічі дорожчою, і, попри розкішні умови, відчути справжню Антарктику вам навряд чи вдасться. 

Роберт Зубрін та технології для перемоги

Зіркою другого дня конференції безперечно став Роберт Зубрін — аерокосмічний інженер, автор книг і засновник Mars Society. Легендарна постать в історії дослідження Марсу, Зубрін приїхав до Києва, щоб підтримати Україну і наголосити, що не сумнівається у нашій перемозі. 

Роберт Зубрін підписує нам свою книгу «Жага до космосу». Кошти з продажу підуть на підтримку освітнього проєкту SaveEd Роберт Зубрін підписує нам свою книгу «Жага до космосу». Кошти з продажу підуть на підтримку освітнього проєкту SaveEd
Ви отримаєете F-16. І коли ви отримаєте F-16, ви переможете, бо зможете нівелювати перевагу росії в небі. 
Роберт Зубрін під час інтервʼю SPEKA

Зубрін приїхав на конференцію зі своєю дружиною Хоуп, якій власне і присвятив книгу «Жага до космосу». Нам вдалося записати з науковцем інтервʼю, яке ви зможете прочитати на SPEKA вже незабаром, і можемо сказати, що цей американський інженер за силою духу справжній почесний українець. Чого вартує тільки те, що він наважився на таку мандрівку, попри поважний вік і те, що йому відчутно важко було навіть говорити. 

Роберт Зубрін
Роберт Зубрін
Роберт Зубрін

Максим Музика та все про Punisher 

У другий день конференції директор компанії UA Dynamics Максим Музика розповів про перспективи та проблеми українського Miltech, міжгалактичний зоопарк дронів на полі бою та анонсував запуск нового літака від UA Dynamics. 

А ще Музика зізнався, що зовсім не прагне оснащувати свої дрони більш просунутими версіями штучного інтелекту:

У день, коли дрон зможе обирати ціль і ухвалювати рішення про її знищення, нам доведеться готуватися до війни зі SkyNet

Наталія Кушнерська про цілі та успіхи Brave1 

Директорка Miltech-кластера Brave1 Наталія Кушнерська розповіла, що у кластері зареєстрували вже 250 заявок, з яких понад 100 пройшли експертизу.

За її словами, 70 розробників отримали статус BRV1. Це означає, що вони можуть подаватися на грантову програму, брати участь у мітапах і стають частиною українського дефенс-тек.

Наталія Кушнерська Наталія Кушнерська

Наукова конференція під час війни — потрібно чи ні? 

На це запитання я можу відповісти: однозначно так. Попри легку атмосферу (обидва дні конференції у Києві пройшли неочікувано без повітряних тривог), на виставці українські miltech-розробники могли познайомитися і поспілкуватися один з одним, з науковцями та авторами проєктів у інших сферах, зокрема космічній, та з офіційними особами, що можуть допомогти у просуванні цих проєктів. 

Що ж до нас у SPEKA, то ми отримали заряд натхнення від розмови із Зубріним, яким згодом поділимося з вами, багато цікавих ідей для публікацій і сили боротися далі — до нашої спільної перемоги.

Фото – Марія Ільченко. Обкладинка – Олександр Шатов. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Роботи Vepr допомагають ЗСУ на фронті — відео

Владислав Паливода 2 липня 2024 08:01

У Повітряних силах показали яскраву роботу мобільних вогневих груп по повітряних цілях — відео

Владислав Паливода 25 червня 2024 22:14

Японці розробили технологію виробництва електроенергії з джерельної води

Олеся Дерзська 25 червня 2024 18:27

Морські дрони СБУ Sea Baby дистанційно заклали понад 15 мін

Олеся Дерзська 24 червня 2024 15:09

НАУ проведе інженерний інтенсив з розробки дронів для студентів та аспірантів (+ фото)

Олеся Дерзська 14 червня 2024 19:59