Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Приріст підписників до 80%. Як гейміфікація на сайті допомагає збільшити базу клієнтів: кейс MAUDAU

Ольга Румянцева
Ольга Румянцева CMO українського маркетплейса MAUDAU
26 червня 2024 6 хвилин читання

За статистикою, щоб залучити нового клієнта бренду потрібно витратити у 5-10 більше коштів, ніж для продажу товару чи послуги вже лояльному. Крім того, лише 8% лояльних клієнтів здатні генерувати до половини доходу компанії. Ось чому компанії по всьому світу витрачають мільярди доларів на системи управління лояльністю. 

Одним із найбільш доступних та ефективних інструментів формування лояльності та утримання клієнтів є retention-маркетинг. Він передбачає використання різних каналів взаємодії з цільовою аудиторією: це і e-mail-розсилки, і SMS, і сповіщення через месенджери, чат-боти та багато іншого. 

‍За умов грамотного підходу retention маркетинг здатний не тільки допомогти бренду залучити якісну аудиторію та сегментувати базу, але й принести бенефіти клієнту. Як за допомогою retention-маркетингу створити win-win ситуацію для бізнесу та клієнта — розповідаємо на кейсі MAUDAU — маркета важливих штук. 

Мета MAUDAU цілком конкретна – залучити якісну аудиторію за допомогою гейміфікованих механік на сайті, а також отримати додаткові дані для сегментації клієнтської бази. 

Щоб досягнути мети разом з партнерами з агенції інтернет-маркетингу Promodo MAUDAU розробили декілька механік, які відповідали б поставленим завданням: 

  • Форма підписки з вибором бонусу — для кращого розуміння вподобань клієнта. 
  • Гейміфіковані механіки GiftBox та Quiz — для збору додаткових даних та сегментації. 

При цьому важливо було запропонувати клієнтам прості й зрозумілі механіки, а також винагородити їх за взаємодію з брендом. 

Форма підписки 

Що хотіли? 

Основна мета механіки — залучити якомога більше нових активних підписників, а також зрозуміти їхні вподобання, залежно від того, яку винагороду та категорію вони оберуть. 

Що зробили

Протягом трьох тижнів новим користувачам пропонували підписатись на розсилку, а у якості винагороди — обрати один із запропонованих бонусів. Можна було обрати промокод на знижку або безоплатну доставку першого замовлення. До речі, другий варіант обирали в 4 рази частіше. 

За наступний крок — вказівку дати народження — підписник також отримує привітання зі святом від MAUDAU. Користувачі охоче залишали свої дані, адже хто не любить приємні сюрпризи?

Що отримали

За 3 тижні форма продемонструвала такі результати: 

  • З усіх користувачів на сайті її заповнили близько 2,5%. 
  • З користувачів, які заповнили форму, бренд отримав 98% нових контактів. А 56% з них зробили замовлення. 

Порівняно з періодом без таких активностей, приріст підписників завдяки формі підписці склав +79%. 

Крім того, реалізація активності допомогла краще зрозуміти вподобання клієнтів. 

GiftBox

Що хотіли

Головними очікуваннями MAUDAU від цієї механіки були збільшення бази підписників та отримання додаткової інформації про них. Хотіли не лише отримати e-mail-адреси, але зібрати дані про дні народження клієнтів для якіснішої сегментації клієнтської бази.  

Що зробили

Механіку Giftbox доречно реалізували до дня народження MAUDAU, тільки подарунки в цьому випадку отримував не іменинник, а підписники. Логіка механіки доволі проста: через певний час перебування на сайті користувач бачить віджет pop-up з пропозицією отримати подарунок. Для цього потрібно тільки залишити свій e-mail у формі, а після підтвердження — “відкрити” презент, а саме промокод на суму від 25 до 200 гривень. 

Що отримали

Протягом трьох тижнів: 

  • З усіх користувачів на сайті близько 3,5% заповнили форму. 
  • З користувачів, які заповнили форму, бренд отримав 62% нових контактів. А 52% з них зробили замовлення. 

Порівняно з періодом без таких активностей, приріст підписників завдяки GiftBox склав + 46% 

Quiz

Що хотіли

Цією активністю MAUDAU прагнули закрити потребу в розширенні сегмента клієнтів, які зацікавлені в купівлі конкретної категорії — алкогольної продукції. Додатковою ціллю було оновити дані наявних клієнтів. 

Що зробили 

Пам’ятаєте, як всі любили заповнювати анкети в дитинстві? Або як цікаво іноді проходити онлайн-тести в соцмережах? Подібну механіку використали й MAUDAU для того, щоб дізнатись більше про своїх підписників та виокремити тих, хто цікавиться купівлею алкогольної продукції. 

Все так само як і в будь-яких опитуваннях, тільки у фіналі на учасника чекає винагорода за те, що він поділився своїми вподобаннями. Користувачу пропонують відповісти на кілька питань, які змінюються, залежно від попередніх відповідей. Незалежно від сценарію, учасник опитування наприкінці отримує промокод на товари. А отримані результати надалі бренд використає, щоб робити персоналізовані пропозиції. 

Що вийшлоЗа місяць реалізації активності: 

  • З усіх користувачів на сайті близько 1,3% заповнили форму. 
  • З користувачів, які заповнили форму, бренд отримав 69% нових контактів. А 52% з них зробили замовлення. 

Порівняно з періодом без таких активностей, приріст підписників завдяки Quiz склав +15%. 

Усі три механіки retention-маркетингу допомогли бренду досягти поставлених цілей та продемонстрували класні результати. Їхня реалізація дозволила MAUDAU залучити нових активних підписників та дізнатись більше про їхні вподобання. Клієнти ж отримали приємні бонуси, а на додачу — відчуття того, що бренд піклується про їхні смаки, не нав’язує, а лагідно пропонує товари та шукає персоналізований підхід. Ось він, справжній win-win! 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати