Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Perseverance подолав складну ділянку Марсу на автопілоті

Юлія Мирська
Юлія Мирська
26 вересня 2023 2 хвилин читання

Марсохід NASA Perseverance разом з автоматичною навігаційною системою подолав особливо складну ділянку марсіанської поверхні, повідомляє Space. 

Зазвичай команда місії самостійно планує маршрути для марсохода за допомогою орбітальних знімків, але цього разу вони скористалися автоматичною навігаційною системою AutoNav. Вона безпечно провела Perseverance навколо каменів, яких не було видно на знімках з орбіти. 

Наприкінці червня 2023 року Perseverance увійшов у валунне поле, відоме як Snowdrift Peak. Спочатку марсохід зупинився, щоб оглянути два камені, а потім завдяки автонавігаційній системі продовжив свій шлях через це поле. 

Perseverance вийшов з Snowdrift Peak наприкінці липня 2023 року, подолавши 759 метрів. Ця відстань трохи більша, ніж та, яку марсохід мав би подолати, якби рухався прямою лінією. Вчені пояснюють це тим, що AutoNav допомагала Perseverance обходити камені, яких не видно з орбіти.

Зараз Perseverance може безперервно рухатися, не зупиняючись для переорієнтації, завдяки камерам і спеціальному комп’ютеру для оброблення зображень, які разом з AutoNav допомагають марсоходу планувати свій маршрут в режимі реального часу. 

Також ця система допомогла Perseverance поставити попередні рекорди на Марсі, а саме подолати 699,9 метрів бездоріжжя у кратері Джезеро, що стало найдовшою подорожжю марсохода без контролю людини.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

SpaceX придбала компанію Pioneer Aerospace, яка виготовляє парашути для космічних кораблів

Юлія Мирська 5 грудня 2023 11:06

Апарат NASA Odyssey показав вид на Марс з орбіти — фото

Юлія Мирська 2 грудня 2023 18:00

Американці навряд чи висадяться на Місяць у 2025 році — уряд США

Артем Житкевич 1 грудня 2023 21:39

Астронавти МКС сфотографували згоряння російського вантажного корабля в атмосфері Землі — фото

Юлія Мирська 30 листопада 2023 07:37

NASA відправить імена охочих на супутник Юпітеру: як додати своє ім’я

Юлія Мирська 28 листопада 2023 11:52