Відволіктися від війни. Добірка цікавих публікацій про технології від західних медіа
Уже 125 днів триває повномасштабне вторгнення російських військ в Україну. Ми переживаємо черговий тиждень, сповнений трагічних подій.
Втім, психологи радять хоча б іноді відволікатися від інформаційного тиску новин про війну. Вчора ми відправили підписникам поштової розсилки SPEKA листа з добіркою цікавих публікацій від провідних західних медіа – про гаджети, космос, метавсесвіт та інші проривні технології. Ділимося цією добіркою з читачами сайту та Telegram-каналу SPEKA.
Netflix здався — у сервісі з'явиться реклама
Відтік підписників та економічна криза змушують компанію Netflix піти на те, проти чого вона виступала від моменту свого заснування — у сервісі з'явиться реклама.
За минулий квартал Netflix втратив 200 тис. підписників. Акції компанії зазнали драматичного падіння. Це спонукало стримінговий сервіс шукати способи зупинити відтік та залучити нових клієнтів, які не можуть собі дозволити дорогу підписку.
В інтерв'ю відомій блогерці Карі Свішер на сцені фестивалю Cannes Lions співголова Netflix Тед Сарандос розповідає, що компанія раніше залишала без доступу великий сегмент аудиторії, для якого підписка коштує надто дорого. Дослідження показують, що ці глядачі готові дивитися рекламу в сервісі, якщо це суттєво знизить вартість підписки.
Головні тези з інтерв'ю опублікувало видання Hollywood Reporter.
За даними AdAge, таргетувати рекламу на Netflix ймовірно будуть за допомогою інструментів Google.
Метавсесвіт: стандартизація та гламуризація
Компанія Meta прагне напрацювати стандарти роботи у метавсесвіті. Для цього вона збирає консорціум з провідних компаній, які працюють з віртуальною та доповненою реальністю. До об'єднання увійшли Qualcomm, NVIDIA, Epic, Unity, Sony, Microsoft та ще декілька компаній.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Тим часом чи не найактивніше у метавсесвіт рушили провідні фешн-бренди світу та косметичні компанії. Фешн-редактор NY Times пише про модні аватари від Balenciaga та Prada у метавсесвіті, а видання The Drum — про NFT-стратегії Louis Vuitton та L'Oreal.
![](https://images.weserv.nl/?w=715&we=1&n=-1&url=https%3A%2F%2Fnewspeka.fra1.digitaloceanspaces.com%2Fprod%2Fmedia%2F9651%2F1656575784613.jpg%3Fv%3D1656575784)
Яким буде дрескод у метавсесвіті, як вважаєте?
Ніхто не хоче платити за супершвидку доставку
За останні декілька років ринок доставки пережив справжній бум. Венчурні інвестори вклали мільярди доларів у сервіси ультрашвидкої доставки за 15 хвилин і менше, сподіваючись, що вона стане The Next Big Thing на цьому ринку. Але користувачі поки що не готові переплачувати за надшвидку доставку, звітують аналітики.
Вони підрахували, що приблизно 30% замовлень у сервісі GoPuff (лідер ринку ультрашвидкої доставки США) у квітні 2022 року надавали зі знижкою. За межами США компанії субсидують ще більшу частку таких замовлень. У турецького Getir відсоток замовлень зі знижками на ринках Німеччини та Франції взагалі сягає 80%.
![](https://images.weserv.nl/?w=715&we=1&n=-1&url=https%3A%2F%2Fnewspeka.fra1.digitaloceanspaces.com%2Fprod%2Fmedia%2F9652%2F1656575809412.jpg%3Fv%3D1656575809)
За даними Pitchbook, за останні два роки венчурні інвестори вклали у проєкти ультрашвидкої доставки $28 млрд. Компанії витратили ці гроші на швидке зростання, але користувачі так і не оцінили переваги таких сервісів.
Детальний розбір із купою графіків зробило видання Quartz.
900 світлодіодів у смартфоні: як виглядає Nothing phone (one)
У світі смартфонів уже давно не з'являлося радикально нових рішень. Новий стартап колишнього співзасновника OnePlus Карла Пея Nothing має змінити ситуацію.
У 2022 році компанія випустить на ринок першу модель власного смартфону — Nothing phone (one). Два тижні тому з'явилися перші фото пристрою, а днями блогер Маркес Браунлі (MKBHD) опублікував перший огляд смартфону.
![](https://images.weserv.nl/?w=715&we=1&n=-1&url=https%3A%2F%2Fnewspeka.fra1.digitaloceanspaces.com%2Fprod%2Fmedia%2F9653%2F1656575825427.jpg%3Fv%3D1656575825)
Задня частина корпусу Nothing phone (one) повністю прозора. Під склом приховуються 900 світлодіодів, які формують декілька зон підсвічування. Завдяки цьому смартфон може по-різному сигналізувати про дзвінки або повідомлення, демонструвати статус батареї тощо. Офіційна презентація пристрою запланована на 12 липня, але відеоогляд можна побачити вже зараз.
Китай планує побудувати космічний корабель завдовжки кілометр
Видання OrbitPost публікує стислий огляд космічної програми Китаю на наступні п'ять років. Серед пропозицій, які розглядає уряд країни, — створення надвеликої космічної станції, яка буде обертатися на навколоземній орбіті й матиме кілометр довжини. Цей проєкт дозволить китайцям запускати довготривалі космічні місії.
За останні 20 років Китай перетворився на одного з лідерів світової космонавтики. На початку 2022 року він став другою країною в історії, яка успішно відправила марсохід на поверхню Червоної планети. А два роки тому китайці стали другими, хто спромігся прилунити місію на зворотньому боці Місяця.
Як тут не згадати, що 27 червня світові ЗМІ облетіла новина про влучання невідомої ракети у поверхню Місяця. Насправді ракета впала на поверхню супутника ще 4 березня, однак фотографії кратера агенція NASA оприлюднила лише зараз. Науковців здивувало, що від падіння на поверхні утворилося одразу два кратери. Найімовірніше, таємнича ракета теж справа рук китайців.
![](https://images.weserv.nl/?w=715&we=1&n=-1&url=https%3A%2F%2Fnewspeka.fra1.digitaloceanspaces.com%2Fprod%2Fmedia%2F9654%2F1656575839106.jpg%3Fv%3D1656575839)
Додамо ще трохи конспірології. Два тижні тому китайська державна газета Science and Technology Daily написала, що місцеві вчені зафіксували незвичні космічні сигнали, які можуть бути ознакою існування позаземних цивілізацій. Видання посилалося на звіт фахівців, які працюють у команді гігантського телескопа Sky Eye. Цікаво, що пізніше публікацію зі звітом видалили. Докладніше про це можна почитати на Bloomberg.
Поділіться з нами, чи сподобався вам формат цієї розсилки. Не забувайте донатити на ЗСУ та допомагати тим, хто цього найбільше потребує у складні часи.