Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Нова антена DMA може допомогти створити комунікаційні мережі 6G

Владислав Паливода
Владислав Паливода
16 квітня 2024 3 хвилин читання

Інноваційну антену бездротового зв'язку, яка поєднує унікальні властивості метаматеріалів зі складним обробленням даних, створила команда дослідників з Університету Глазго. Це допоможе забезпечити новий пік продуктивності. 

Про це написали Techxplore.

Прототип динамічної метаповерхневої антени з цифровим кодуванням, або DMA, керується через високошвидкісну програмовану вентильну антену (FPGA). 

Це перша у світі DMA, яка була розроблена і продемонстрована на робочій частоті 60 ГГц діапазону міліметрових хвиль (mmWave). Це така собі частина спектра, яка зарезервована міжнародним законодавством для використання у промислових, наукових і медичних програмах.

Ця антена може стати ключовим апаратним забезпеченням у галузі передових метаповерхневих антен з формуванням променю. 

DMA може допомогти майбутнім мережам 6G забезпечити надшвидке передавання даних із високою надійністю, забезпечуючи високу якість обслуговування та безперебійне підключення. 

Останніми роками DMA були продемонстровані іншими дослідниками в усьому світі у мікрохвильових діапазонах, але наш прототип просуває технологію набагато далі, у вищий діапазон mmWave 60 ГГц. Це робить його потенційно дуже цінним кроком щодо використання технології 6G і може прокласти шлях до ще більш високочастотної роботи у терагерцовому діапазоні.
професор Каммер Х. Аббасі, співдиректор Центру комунікацій, зондування та зображення Університету Глазго

Робота антени DMA на високих частотах стала реальною завдяки спеціально розробленим метаматеріалам. Це структри, які ретельно спроєктовані, щоб вони мали здатність взаємодіяти з електромагнітними хвилями такими способами, які неможливі для природних матеріалів. 

Прототип розміром із сірникову коробку використовує високошвидкісні з’єднання з одночасним паралельним керуванням окремими елементами метаматеріалу через програмування FPGA.

DMA можна буде використовувати у моніторингу та догляді за пацієнтами, де він зможе контролювати важливі показники. А також у радарах високої роздільної здатності та що допомогти автономному транспорту орієнтуватися на дорогах та у  повітрі.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

5G вперше тестують в Україні

Олеся Дерзська 27 травня 2024 13:35

Tuta Mail скаржиться європейським регуляторам на Google через втрату 90% трафіку

Вікторія Рудзінська 24 квітня 2024 22:46

Зв’язок шостого покоління: навіщо він потрібен та коли його чекати

Владислав Миронович 8 квітня 2024 14:00

ЄС розпочав розслідування проти Apple, Meta та Google

Богдан Камінський 25 березня 2024 14:43

Meta знизить вартість безрекламної підписки в ЄС на тлі перевірок конфіденційності

Богдан Камінський 20 березня 2024 13:37