Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Microsoft інвестувала у французькій ШІ-стартап

Богдан Камінський
Богдан Камінський
26 лютого 2024 2 хвилин читання

Корпорація Microsoft оголосила про нове багаторічне партнерство з французькою компанією Mistral, що спеціалізується на розробці штучного інтелекту. Наразі стартап оцінюється у 2 млрд євро, пише The Verge.

В рамках партнерства Microsoft отримає незначну частку в десятимісячному стартапі. Це інвестиція відбувається трохи більше ніж через рік після того, як корпорацыя вклала понад $10 млрд у співпрацю з OpenAI.

Результатом угоди стане доступність відкритих і комерційних мовних моделей Mistral на платформі Microsoft Azure AI. Це робить Mistral другою, після OpenAI, компанією з комерційною мовною моделлю на Azure. 

Партнерство, подібно до співпраці з OpenAI, зосередиться на розвитку та розгортанні потужних мовних моделей нового покоління.

Mistral представила перші комерційні мовні моделі

Окрім цього, Mistral презентувала нову модель штучного інтелекту Mistral Large, розроблену для конкуренції з GPT-4 від OpenAI. На відміну від попередніх розробок, вона не матиме відкритого вихідного коду. 

Mistral Large доступна через API на інфраструктурі Mistral в Європі або через Azure AI Studio та Azure Machine Learning.

Також компанія випустила менш потужну модель Mistral Small та розмовного чат-бота Le Chat на основі своїх технологій ШІ.

Моделі стартапу зазвичай мали відкритий код, але партнерство з Microsoft дає можливість французькій компанії досліджувати більше комерційних перспектив. Деталі інвестиції не розголошуються.

Нагадаємо, у грудні 2023 року Mistral AI закрив раунд фінансування у розмірі 385 млн євро.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Власник ігор GTA звільнить 5% персоналу до кінця 2024 року

Богдан Камінський 1 годину тому

Відомому реперу приписують трек, який ймовірно згенерував штучний інтелект

Богдан Камінський 1 годину тому

Stability AI розширює доступ до моделі Stable Diffusion 3 через API та нову платформу

Вікторія Рудзінська 1 годину тому

Україна вперше візьме участь у навчаннях з кібероборони NATO CCDCOE Locked Shields

Богдан Камінський 2 години тому

Apple та Google тиснуть на Telegram сильніше за уряди — Павло Дуров

Богдан Камінський 3 години тому