Марк Цукерберг спалив мільярди доларів на метавсесвіт. Чому він нарешті покинув проєкт віртуального світу — The Insider
Метавсесвіт офіційно мертвий, а Марк Цукерберг нарешті визнав поразку і відмовився від проєкту, в який вклав мільярди доларів. Таке стверджує видання The Insider. Колись популярна ідея віртуального світу, в якому люди могли б спілкуватися, жити і, головне (для Meta та інших корпорацій), купувати, не витримала економічного спаду і конкуренції з генеративним штучним інтелектом.
У Insider розповіли, що, попри величезні суми, вкинуті у метавсесвіт, його технічні характеристики залишилися дуже обмеженими, а Цукерберг так і не зміг формувати, як саме бачить метавсесвіт.
Інші компанії, які долучилися до розвитку метавсесвіту, також втратили до нього інтерес.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Decentraland, найбільш добре фінансована, децентралізована платформа метавсесвіту, мала лише приблизно 38 щоденних активних користувачів у своїй «екосистемі за $1,3 млрд». Decentraland заперечувала цю цифру, стверджуючи, що до її світу долучалося до 8 тис. активних користувачів щодня, але це крапля порівняно з великими онлайн-іграми на зразок Fortnite.
Зусилля Meta зі створення популярного метавсесвіту теж виявилися марними: у жовтні 2022 року Mashable повідомляв, що Horizon Worlds мала лише 200 тис. активних користувачів щомісяця за оголошеної цілі у 500 тис. на кінець 2022 року. Wall Street Journal повідомляв, що лише 9% світів, створених користувачами, відвідали понад 50 гравців.
Meta так і не змогла переконати людей використовувати продукт, на який вона поставила своє майбутнє.
CTO Meta Ендрю Босуорт сказав CNBC у квітні, що він разом із Марком Цукербергом і директором з продуктів компанії Крісом Коксом зараз витрачають більшу частину свого часу на ШІ. Компанія навіть припинила рекламувати метавсесвіт рекламодавцям, попри те,що витратила понад $100 млрд на дослідження та розробки у цій сфері. Це доводить, що Meta відмовляється від розвитку метавсесвіту, пише The Insider.