Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Meta заробила $28 млрд у цьому кварталі. Як їй це вдалося

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
28 квітня 2023 3 хвилин читання

Компанія Meta (Facebook, Instagram, WhatApp) оприлюднила звіт за перший квартал 2023 року. SPEKA з’ясувала, на чому заробляє та скільки працівників звільнила корпорація, чому Meta отримує збитки від metaverse і на що впливають Reels

 Фінансовий звіт Meta за перший квартал 2023 року   Фінансовий звіт Meta за перший квартал 2023 року 

Фінансові показники Meta

У компанії це перший прибутковий квартал за останній рік. Загальний дохід корпорації $28,6 млрд, а прибуток —  $5,7 млрд. 

Фінансові показники корпорації виявились кращими, ніж очікували аналітики. Також у цьому кварталі її акції подорожчали більш ніж на 12% — до $209,40. Загалом за рік вони зросли на 74%, відновивши свої позиції після 2022-го — найгіршого року за всю історію, коли акції впали на 64%. 

Скорочення витрат у Meta

Підписуйтеся на наші соцмережі

Останні кілька місяців компанія проводила агресивну політику зі скорочення витрат.

У листопаді Meta скоротила 13% тодішнього штату (11 тис.) працівників, а у березні звільнила ще 10 співробітників. Зараз Facebook та Instagram майже залишились без відділу з протидії дезінформації, оскільки ці працівники потрапили під скорочення. А у квітні з’явилась інформація, що Meta збирається скоротити ще 4 тис. співробітників, але поки що не було офіційного повідомлення.  

Meta працює над тим, щоб рухатися швидше, одночасно скорочуючи витрати. Цю політику засновник компанії Марк Цукерберг назвав «роком ефективності». 

На чому заробляє Meta

Компанії вдалося залучити нових користувачів для Facebook, Instagram і WhatsApp. Понад 3 млрд людей щодня користувалися принаймні одним із його продуктів.

Цукерберг розповів, що технологія штучного інтелекту вже допомогла компанії вибирати правильні короткі відео Reels для своїх користувачів. Він сказав, що Meta заробляє більше грошей на Reels, а час, проведений в Instagram, зріс на 24%.

Попри звільнення, компанія готова наймати працівників у кількох ключових сферах, зокрема ШІ. Марк Цукерберг заявив, що генеративний штучний інтелект «вплине на кожен наш застосунок і сервіс» і що Meta обіймає хороші позиції у нинішніх перегонах у галузі штучного інтелекту.

Що сталось із metaverse?

 Reality Labs, підрозділ Meta, який працював над метавсесвітом, отримав операційні збитки $4 млрд за квартал і приніс дохід у $339 млн, що на 51% менше, ніж роком раніше, і менше, ніж прогнозували аналітики. 

Цукерберг висловив занепокоєння тим, що компанія перескочила з розроблення метавсесвіту на роботу з ШІ.

Виникла думка, що ми віддаляємося від зосередження на метавсесвіті, тому я просто хочу сказати наперед, що це не зовсім так. Ми вже багато років зосереджуємося як на ШІ, так і на метавсесвіті. І ми продовжуватимемо працювати. Ці дві сфери також пов’язані
Марк Цукенберг, CEO Meta

Цікаво, що Цукерберг витратив шість хвилин промови перед інвесторами на запитання ШІ і 90 секунд — на метавсесвіт.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Meta випустила Llama 3.1 405B – свою найбільшу модель ШІ з відкритим кодом

Кіра Іванова 1 годину тому

Коли замовники не платять за ІТ-контрактами

Максим Носарев 4 години тому

Kharkiv IT Cluster: бронювання, критичність та «Дія.Сіті» — як айтівцям працювати у 2024-му?

Olga Sukhorukova 13 годин тому

Zero HR: інноваційний підхід до управління персоналом — Kharkiv IT Cluster

Olga Sukhorukova 22 липня 2024 16:04

Instagram розширює функцію Notes: тимчасові коментарі з'являтимуться на Reels та дописах

Вікторія Рудзінська 18 липня 2024 18:49