Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Meta VS ШІ: як компанія планує боротися з дезінформацією

Владислав Гринів
Владислав Гринів Digital-журналіст з досвідом роботи у WEB3-компаніях
18 березня 2024 9 хвилин читання

Стрімкий розвиток штучного інтелекту тривалий час викликає занепокоєння у різних галузях діяльності. Індустрія кіно та анімації протягом року страйкували через невизначеність впливу ШІ на їхні робочі місця та безпеку. Попри те що галузь розваг найбільш стурбована можливими наслідками нейромережі на їхні робочі місця, інші сфери, зокрема політична, також стурбовані.

Через побоювання, що нейромережу можна буде використати для зриву виборів, компанія Meta створить команду для боротьби з дезінформацією та зловживанням штучним інтелектом під час виборів до ЄС. 

Meta та її план боротьби з дезінформацією

Компанія Meta, яка є власником соціальної мережі Facebook, оприлюднила план щодо створення спеціальної команди для боротьби з дезінформацією та шкодою, завданою ШІ напередодні виборів до Європейського парламенту.

Вони вважають, що через стрімкий розвиток технології і її можливість за лічені секунди генерувати текст, зображення та відео у відповідь на запити ШІ може втручатись у вибори, створюючи вигаданий контент.

Марко Панчіні, керівник відділу з питань ЄС компанії Meta, повідомив, що Центр виборчих операцій ЄС об’єднає експертів з усієї компанії, щоб зосередитися на боротьбі з дезінформацією, операціями впливу та ризиками, пов’язаними із зловживанням штучним інтелектом.

«Напередодні виборів ми полегшимо усім нашим партнерам з перевірки фактів з ЄС пошук та оцінку контенту, пов'язаного з виборами, оскільки ми розуміємо, що швидкість особливо важлива під час екстрених новинних подій. Ми будемо використовувати пошук за ключовими словами, щоб згрупувати відповідний контент в одному місці та полегшити його пошук фахівцям», — сказав Панчіні у блозі. 

Він наголосив, що зусилля компанії щодо усунення ризиків також міститимуть додавання функції для позначення контенту, створеного за допомогою ШІ. Люди додаватимуть спеціальну мітку, яка показуватиме, що аудіо чи відео згенероване штучним інтелектом. За недотримання цього правила Meta застосує штрафи. 

У лютому Meta об'єдналася з іншими технологічними компаніями, щоб підписати угоду про боротьбу із втручанням ШІ у вибори.

«Оскільки створений штучним інтелектом контент з’являється в інтернеті, ми також працюємо з іншими компаніями у нашій галузі над загальними стандартами та рекомендаціями. Наприклад, ми є членом Партнерства зі штучного інтелекту і нещодавно підписали технічну угоду, спрямовану на боротьбу з поширенням оманливого вмісту штучного інтелекту під час виборів 2024 року. Ця робота потребуватиме величезних зусиль у галузі, уряді та громадянському суспільстві», — коментує Панчіні. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Вплив нейромережі уже ставав об’єктом уваги під час низки виборів.

Колишній прем'єр-міністр Пакистану Імран Хан використав ШІ для виголошення переможної промови у в'язниці. За допомогою технології Хан створив дублера, щоб поширити повідомлення своїм послідовникам. 

А у січні фальшивий автоматизований дзвінок, який імітував голос Джо Байдена, закликав виборців не брати участь у попередньому голосуванні.

Неоднозначна позиція впливових осіб

Ілон Маск, CEO компанії Tesla Inc, відомий своєю відкритою підтримкою нейромережі протягом тривалого часу. Інвестор вважає, що ШІ підвищить ефективність у різних галузях життя, мінімізує людські помилки та автоматизує рутинні завдання, даючи людям можливість зосереджуватись на складніших завданнях. Крім цього, Маск брав участь у розробленні штучного інтелекту через свої компанії та запустив свій ШІ-стартап під назвою xAI. Він також неодноразово фінансово підтримував проєкти, які використовують нейромережу.

Проте навіть такий завзятий прихильник ШІ-технологій занепокоєний його впливом на суспільство. Маск виступає за регулювання штучного інтелекту. Він говорить про ризики нейромережі для людства, припустивши, що ШІ може бути небезпечніший за ядерну зброю. 

Нещодавно інвестор навіть подав до суду на компанію OpenAI та її генерального директора Сема Альтмана. Він вважає, що вони ніби-то розробляють технологію загального штучного інтелекту (AGI) для збільшення прибутку Microsoft, а не для блага людства. Маск закликає компанію повернутись до відкритого вихідного коді AGI й заборонити OpenAI отримувати прибуток від цієї технології.

Ілон Макс не єдиний, хто стурбований ШІ-технологіями. Засновник блокчейну Ethereum Віталік Бутерін вважає, що поєднання штучного інтелекту та криптовалют має низку переваг. У січні він виклав статтю про перспективи та проблеми цієї комбінації, розповідаючи про місця перетину технологій та додавши усі мінуси та плюси кожного з напрямів. На додаиок Бутерін нещодавно поділився своїм досвідом використання ШІ. Він розповідав про успішну інтеграцію нейромережі у блокчейн Ethereum для виправлення технічних помилок у кодовій базі. 

Хоча експерт оптимістично налаштований щодо поєднання ШІ та блокчейну, він також попереджає про потенційні проблеми балансу між прозорістю криптографії та вразливістю систем штучного інтелекту. 

«У криптографії відкритий вихідний код — єдиний спосіб зробити щось по-справжньому безпечним, але у ШІ відкритість моделі (або навіть її навчальних даних) значно підвищує її вразливість до ворожих атак на машинне навчання», — говорить Бутерін.

Роль ШІ у сучасному світі

Хоча більшість людей досі негативно ставиться до штучного інтелекту, ШІ-технології уже тривалий час застосовують у різних сферах діяльності. Деякі способи використання ШІ:

  • Технології ШІ, як-от машинне навчання та системи візуального сприйняття, використовують в автономних автомобілях, щоб розпізнавати навколишнє середовище та допомогти орієнтуватись у ньому.
  • Нейромережу використовують у виробництві для контролю якості, оптимізації логістичних процесів та роботехніки.
  • Відіграє важливу роль у медицині, допомагаючи діагностувати, персоналізувати плани лікування, пошуку ліків та багато іншого;
  • Використовуються у фінансах для виявлення шахрайства, здійснення алгоритмічної торгівлі, оцінювання ризиків.
  • Технології ШІ є складовою частиною робототехніки для таких завдань, як розпізнавання об’єктів, проєктування маршрутів та автономна навігація.

ШІ-технології полегшують життя людей своєю можливістю виконувати повторювані завдання в обробній промисловості. Завдяки цьому працівники можуть зосередитися на складніших завданнях. До того ж нейромережа надає можливість персоналізувати рекомендації щодо продуктів. ШІ допомагає підприємствам у сфері маркетингу та комерції, надаючи персоналізовані рекомендації, які зможуть покращити взаємодію з клієнтами.

Як українці ставляться до ШІ?

Щороку Україна активно розвиває сферу інноваційних технологій та запроваджує їх у сучасні реалії нашого життя. Штучний інтелект не став вимнятком. Ще у грудні 2020 року Кабмін затвердив концепцію розвитку ШІ до 2030 року. Затвердження цієї концепції показало готовність України йти нога в ногу із сучасними технологіями. 

Навіть повномасштабне вторгнення не зупиняє нашу країну розвивати ШІ-технології, а, навпаки, мотивує знаходити все нові способи використання ШІ у війні з росією. 

Воєнне застосування штучного інтелекту — це спостереження, розвідка, логістика, також ШІ допомагає розв’язувати гуманітарні питання. На початку березня Мінекономіки підписало угоду про партнерство з американською компанією Palantir Technologies, яка використовуватиме штучний інтелект для розмінування територій України. Платформа опрацьовуватиме інформацію та надаватиме рекомендації щодо розмінування, а також допоможе підібрати найефективніший спосіб очищення конкретної ділянки.

Українські компанії теж роблять свій внесок у розроблення нових можливостей для нашої країни. До прикладу:

  • Компанія UADamage використовує штучний інтелект та супутникові знімки для оцифрування замінованих територій.
  • Технологічна компанія Roosh створили ШІ-ком’юніті під назвою AI House, де учасники можуть обмінюватись досвідом і знаннями, реалізовувати нові технологічні ідеї та розвивати індустрію, створюючи нові ШІ-стартапи в Україні.
  • Європейська криптобіржа WhiteBIT активно використовує та інтегрує ШІ у такі напрями роботи, як дизайн, райтинг, переклади та адаптація текстів. Про це виданню dev.ua повідомив Володимир Носов, CEO WhiteBIT. 
  • Український мобільний оператор «Київстар» планує інтегрувати елементи ШІ у роботу з клієнтами. 
  • Платформа колтрекінгу та аналітики дзвінків Ringostat запустила свій продукт на основі штучного інтелекту для контролю відділу продажів. 

Підсумок

Штучний інтелект став важливим аспектом, здатним докорінно змінити індустрію та допомогти у вирішенні складних завдань. Сучасні технології роблять нейромережу не тільки інструментом для вдосконалення алгоритмів, але й частиною життя людства. Це лише питання часу, коли ШІ-технології стануть обов’язковою вимогою для бізнесу та інших галузей. Тому саме час почати дізнаватися більше про штучний інтелект та як його використати у вашій сфері життя. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

ШІ Gemini від Google буде транслювати Олімпійські ігри в Парижі

Вікторія Рудзінська 6 годин тому

Meta не випустить свою мультимодальну модель Llama AI в ЄС через регуляторні труднощі

Вікторія Рудзінська 20 годин тому

Застосунок Calmara на основі ШІ для скринінгу сексуального здоровʼя закрили у США

Владислав Паливода 18 липня 2024 13:54

Дизайн дитячого простору: середовище, яке виховує та надихає

Алеся Карнаухова 18 липня 2024 12:28

Штучний інтелект використовуватимуть на Олімпіаді у Парижі

Олександр Тартачний 18 липня 2024 11:25