Curiosity знайшов на Марсі ознаки можливого життя у далекому минулому

12 травня 2024 2 хвилин читання

Марсохід Curiosity, який досліджує кратер Гейла з 2012 року, виявив у породі сліди оксиду марганцю. Ця знахідка надихнула вчених, які розраховують знайти докази колишнього життя на Марсі. Вона свідчить про те, що Червона планета була колись більше схожою на Землю, ніж вважається. Про це пише Agupubs.

Оксид марганцю знайшли на ділянці, де колись проходив кордон озера, яке заповнював кратер Гейла. Сполука утворюється за достатньої кількості кисню та води. Обидва компоненти критично важливі для життя у звичному нам вигляді.

Зробити це відкриття Curiosity допоміг інструмент ChemCam. З його допомогою лазером випаровується частина породи, а потім спектрометр вивчає хімічний склад утвореної хмари плазми. Прилад показав, що у деяких зразках досліджуваної частини кратера майже половина — це оксид марганцю. На Землі настільки багате ним каміння є на берегах неглибоких озер.

Крім того, подібний обсяг мінералів свідчить про те, що умови, які підходять для їхнього створення, підтримувалися на Марсі досить довго. Це підвищує шанси на те, що на Червоній планеті могло таки зародитися життя. Хоча його слідів поки що не знайшли.

Втім, є скептично налаштовані вчені. Деякі з тих, хто обговорював це дослідження, кажуть, що існують умови, за яких оксид марганцю здатний утворюватися і без атмосферного кисню. Хоча такий механізм і рідший.