Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Робомайбутнє: гуманоїд Atlas від Boston Dynamics стає електричним

Вікторія Рудзінська
Вікторія Рудзінська
17 квітня 2024 2 хвилин читання

Через день після виходу з експлуатації гідравлічної версії свого робота-гуманоїда Boston Dynamics щойно оголосила, що Atlas став електричним.

Про це повідомляє TechCrunch.

Boston Dynamics Inc. вчора припинила роботу старішої версії свого гуманоїдного робота після 15 років розробки, а сьогодні показала попередній перегляд його наступника.

«Наступне покоління програми Atlas базується на десятиліттях досліджень і продовжує нашу прихильність створенню найпотужніших і корисних мобільних роботів, які вирішують найскладніші виклики сучасної галузі: із Spot, із Stretch, а тепер і з Atlas».
Йдеться в дописі компанії у її блозі.

У 2016 році компанія показала, що її робот може ходити, відкривати двері та зберігати рівновагу, коли його штовхає людина, а також тримати хокейну ключку без прив'язки.

Робототехніки продовжували вдосконалювати Atlas, надаючи йому менший форм-фактор і більше датчиків, а також тренуючи його штучний інтелект та дозволяючи йому робити все більше дій.

Тим часом сама компанія змінила власників: від Google у 2013 році до SoftBank у 2017 році та останнім часом до Hyundai у 2020 році. Разом із цими змінами прийшла все більша увага до роботів, таких як Spot і Stretch, які обслуговують промислові потреби. Щоб продовжити чисті дослідження, у 2022 році Hyundai заснував Boston Dynamics AI Institute.

Роберт Плейтер
Роберт Плейтер
Генеральний директор Boston Dynamics

«Інститут штучного інтелекту нещодавно запустив нову версію Spot з API [інтерфейсом програмування додатків], розробленим для дослідників. А різноманітність маніпуляційних завдань, які можна буде виконувати за допомогою цього робота [Atlas], величезна, і штучний інтелект має важливе значення для забезпечення цієї спільності».

Розробники розповідають, що коли почали розробляти гуманоїда Atlas, то одразу розуміли важливість безпеки цього, адже робот працюватиме з людьми.

Роберт Плейтер
Роберт Плейтер
Генеральний директор Boston Dynamics

«Ми почали думати про функціонально безпечне 3D-бачення. Почали з Stretch всередині контейнера, але зрештою ми хочемо, щоб він був всюди на складі. Удосконалені, функціонально безпечні системи дистанційного бачення та бортові системи мають важливе значення для вирішення питань безпеки».

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Офіційні заяви МЗС озвучуватиме ШІ-аватар Вікторія

Вікторія Рудзінська 19 квітня 2024 17:54

AI несеться: роботи-футболісти, партнерство OpenAI з Adobe та багато нових релізів

Кирило Чеботарьов 19 квітня 2024 17:00

Доставка майбутнього: Serve Robotics виходить на біржу з підтримкою Uber та Nvidia

Вікторія Рудзінська 18 квітня 2024 18:56

Вихідці з OpenAI створюють ChatGPT для роботів, щоб керувати ними природною мовою

Олександр Тартачний 12 березня 2024 14:30

Робот із ШІ пройшов лабіринт швидше, ніж людина — відео

Юлія Мирська 25 грудня 2023 17:23