Персоналізована мРНК-вакцина проти раку перебуває на фінальній стадії випробувань

29 квітня 2024 2 хвилин читання

Лікарі почали випробовувати на сотнях пацієнтів першу в світі персоналізовану мРНК-вакцину проти меланоми. Ця вакцина може змінити правила гри в онкологічному лікуванні.

Про це повідомляє The Guardian.

Щороку меланома вражає приблизно 132 тис. людей у всьому світі. Наразі хірургічне втручання є основним методом лікування раку шкіри, хоча інколи застосовують променеву терапію, медикаменти та хіміотерапію.

Зараз експерти випробовують нові ін’єкції, розроблені індивідуально для кожного пацієнта, які спонукають їхнє тіло виловлювати ракові клітини, щоб запобігти поверненню хвороби.

Друга фаза дослідження показала, що вакцини різко знижують ризик повернення раку у пацієнтів з меланомою. Зараз розпочалася остання фаза випробування, яку проводять за керівництва фонду NHS Hospitals University College London (UCLH).

Доктор Хізер Шоу, національний дослідник-координатор випробування, сказала, що ін’єкції можуть вилікувати людей з меланомою, їх перевіряють на інші види раку, зокрема раку легень, сечового міхура та нирок.

Вакцина, спрямована на пухлинні неоантигени, відомі як мРНК-4157 (V940, що виробляються пухлинами у конкретного пацієнта). Це маркери на пухлини, які потенційно може розпізнавати імунна система.

Остання фаза глобального випробування тепер охоплюватиме ширше коло пацієнтів — майже 1100 осіб. Британське відділення має на меті залучити принаймні 60-70 пацієнтів у восьми центрах, зокрема у Лондоні, Манчестері, Единбурзі та Лідсі.

Кінцева мета — назавжди вилікувати пацієнтів від раку.