Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Кабмін створить єдину платформу держреєстрів. Експерт з кібербезпеки не схвалює ідею «мегаломаньячного реєстру реєстрів»

Кіра Іванова
Кіра Іванова Редакторка новин The Page/SPEKA
19 квітня 2023 3 хвилин читання

Кабінет міністрів 18 квітня ухвалив постанову про створення єдиної платформи державних реєстрів, повідомили у Мінцифри.  

Швидке створення державних реєстрів та послуг допоможе ефективно працювати з інформацією та захистить персональні дані українців, вважають у Мінцифри.

В Україні приблизно 450 державних реєстрів, 80% з яких технологічно застарілі та є вразливими до кібератак. Платформа допоможе модернізувати застарілі реєстри. Ніхто не зможе змінити інформацію в реєстрі незаконно, запевняють у Мінцифри.

“Нову платформу ми вже протестували з Держспецзвʼязку, тож незабаром запустимо і почнеться нова цифрова ера для органів влади. Цифровізуємо. Щоб бігали дані, а не люди”.
Михайло Федоров, віцепрем’єр з питань цифрової трансформації

Шон Таунсенд, радник партії “Демократична Сокира” з питань кібербезпеки, на запит SPEKA прокоментував, що частина держреєстрів в Україні — це форма прихованого ліцензування (реєстр провайдерів), марні забаганки (реєстр друкарень) або просто створені для корупційної годівниці. 

“Більшість так званих державних послуг — механізм з*ебі та самоза*бі населення. Послуга — це те, чим можна скористатися, а можна і відмовитися. Наприклад, оформлення закордонного паспорта — це послуга, а реєстр провайдерів — за*б”.
Шон Таунсенд, радник партії “Демократична Сокира” з питань кібербезпеки

Також у Мінцифри не розуміють, що деяким інституціям потрібна незалежність. “Дані насамперед потрібно ховати від чиновника, а потім силових зломщиків”, — вважає Шон Таунсенд. 

Цифрова політика уряду ставить за мету “перетворити людей на нову нафту, об'єднавши тим чи іншим способом усю інформацію, доступну державі”. 

“В результаті вийде симпатичний цифровий концтабір”
Шон Таунсенд, радник партії “Демократична Сокира” з питань кібербезпеки

Автоматизація виробництва починається не з платформ, а з розуміння та оптимізації процесів. 

Таунсенд схвалює ідею зробити «держконтора стартерпак”: написати типовий софт, розробити методику використання, політику безпеки, політику мінімізації даних та приватності. 

“А ось ідея зробити мегаломаньячний реєстр реєстрів, якщо вона полягає в цьому, тому що кретини вихваляються не опублікованою постановою — мені хорошою не здається. У кращому разі дані будуть про*бані + автоматизована корупція”.
Шон Таунсенд, радник партії “Демократична Сокира” з питань кібербезпеки
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Автоматизоване сканування: ефективне рішення для кібербезпеки вашого бізнесу

Олег Полігенько 27 червня 2024 18:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

В Україні три пари вже уклали перші шлюби у «Дії»

Олеся Дерзська 24 червня 2024 15:45

Як захистити свої паролі: найкращі практики кібербезпеки

Олег Полігенько 20 червня 2024 11:00

Тестування на проникнення: що це і чому важливо для вашого бізнесу

Олег Полігенько 13 червня 2024 17:30