ЄС остаточно схвалив «торговельний безвіз» для України. Що це означає?

13 травня 2024 2 хвилин читання

ЄС призупинить для України імпортні мита та квоти, що дадуть Україні більший потенціал на європейському ринку. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму Telegram-акаунті. 

Що означає “торговельний безвіз” та що це дасть економіці України?

“Торговельний безвіз”, тепер остаточно схвалений для України Євросоюзом — це можливість для України ще рік не тільки вести безмитну торгівлю із ЄС, але і важливий жест підтримки української економіки з боку ЄС, оскільки йдеться про можливість України більше торгувати на європейських ринках. 

Раніше зупинка імпортних квот і мит передбачалась на менший термін, проте 13 травня 2024 року Єврокомісія ухвалила рішення про ще рік “торговельного безвізу” для України. Єврокомісія зазначила, що продовжує підтримувати український ринок і буде робити це доки це потрібно.

Як безмитна та безквотна торгівля допоможе українській економіці в майбутньому?

За словами Дениса Шмигаля, це рішення — свідчення не тільки про підтримку, яку надає ЄС українській економіці в цілому, але й допомога для наших виробників та експорту. Також, за його словами, це прискорює інтеграцію України до ЄС.

Так звані Автономні торговельні заходи (АТЗ) від ЄС наберуть чинності 6 червня 2024 року. Крім усіх перелічених видів підтримки, вони міститимуть посилений механізм захисту. Він пов’язаний зі збільшенням обсягів імпорту  деяких сільськогосподарських продуктів до ЄС з України за 2022-2023 рр..

Що було перед цим рішенням Єврокомісії в торгівлі України та Європи?

АТЗ, що були впроваджені Єврокомісією раніше, 4 червня 2022 року, позитивно вплинули на торгівлю України та ЄС. Україна імпортувала до ЄС продукції на загальну суму 22.8 млрд євро лише у 2023 році.

Раніше Speka писала як Єврокомісія перевіряла платіжні системи України напередодні вступу в ЄС та про бажання США та Євросоюзу застосувати ШІ для пошуку альтернатив «вічним хімікатам» у виробництві чипів.