Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ілон Маск отримав схвалення від офіційного Пекіну

Валерій Моісєєв
Валерій Моісєєв Економіка
9 жовтня 2022 2 хвилин читання

Посол Китаю у США подякував Ілону Маску за пропозицію створити особливу адміністративну зону для Тайваню, схожу на ту, що була створена для Гонконгу.

Через кілька днів після пропозиції свого варіанта можливої угоди для припинення російсько-української війни, яку різко засудили в Україні, Маск заявив, що напруженість у відносинах між Китаєм і Тайванем можна усунути через передання контролю над Тайванем Пекіну.

«Я б рекомендував розробити особливу адміністративну зону для Тайваню, яка була б досить прийнятною і, ймовірно, не всіх задовольнила б», — сказав Маск в інтерв'ю Financial Times, опублікованому 7 жовтня.

Цю ідею він висунув, відповідаючи на запитання про Китай, де його компанія з виробництва електромобілів Tesla керує великим заводом.

Пекін, який вважає Тайвань однією зі своїх провінцій, давно обіцяє взяти острів під свій контроль і не відкидає застосування для цього сили. «Демократичний уряд Тайваню рішуче заперечує проти домагань Китаю суверенітет і заявляє, що тільки 23 мільйони жителів острова можуть вирішувати його майбутнє», — пише Reuters.

У твітах, опублікованих 9 жовтня, посол Китаю у США Цінь Ган написав: «Я хотів би подякувати @elonmusk за його заклик до миру через Тайванську протоку та за його ідею про створення спеціальної адміністративної зони для Тайваню. Насправді „Мирне возз'єднання“ та „Одна країна, дві системи“ — це наші основні засади розв'язання тайванського питання та найкращий підхід до національного возз'єднання».

Нагадаємо, що стосовно Гонконгу Китай декларував принцип: «Одна країна, дві системи». Але останніми роками Пекін жорстко проводить курс на повне поглинання цієї колишньої британської колонії.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Топменеджер Xiaomi в Індії йде у відставку під час посилення регуляторного тиску

Катерина Колонович 13 годин тому

Співробітники Twitter подають на Маска до суду через недотримання умов звільнення

Катерина Колонович 13 годин тому

Made in America: Тім Кук про нову еру виробництва мікрочипів для Apple

Катерина Колонович 19 годин тому

Apple може перенести частину виробництва iPad з Китаю до Індії

Руслан Сорока 6 грудня 2022 16:17

У США розслідують діяльність Neuralink Маска через досліди над тваринами

Катерина Колонович 6 грудня 2022 10:03