Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Розробників open source закликали відмовитися від GitHub після запуску комерційної Copilot

Олександр Кульбачний
Олександр Кульбачний Журналіст
1 липня 2022 3 хвилин читання

Некомерційна організація Software Freedom Conservancy, яка надає підтримку та юридичні послуги для проектів програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом, закликала співтовариство відмовитися від GitHub після запуску комерційної версії Copilot.

Про це йдеться у повідомленні Software Freedom Conservancy.

Software Freedom Conservancy фінансується рядом відомих компаній, таких як Google, Red Hat та Mozilla, а його учасники охоплюють понад 40 проектів, включаючи Git, Selenium та Godot.

Суперечки Software Freedom Conservancy із GitHub почалися ще до виходу Copilot. Інструмент розробили в партнерстві з OpenAI, в яку Microsoft в 2019 році вклала $1 млрд, і значною мірою спирається на OpenAI Codex, який був навчений гігантською кількістю загальнодоступного вихідного коду та моделей природної мови. Використання Copilot порушує низку важливих питань про те, хто насправді є автором програмного забезпечення. GitHub визнав, що під час навчання розробники використовували весь доступний у репозиторіях сервісу публічний код без урахування типу ліцензії.

Зараз Software Freedom Conservancy припиняє внутрішнє використання GitHub та впроваджує програму, яка допомагає проєктам-членам відмовитись від платформи. Крім того, організація не прийматиме нових учасників, які не мають чіткого плану щодо перенесення своїх проєктів з відкритим вихідним кодом з GitHub.

Тим часом, Amazon нещодавно представив власну реалізацію Copilot під назвою CodeWhisperer, попередню версію якого представили минулого тижня. Компанія намагається вирішити деякі проблеми з авторськими правами, що виникли через Copilot — наприклад, якщо CodeWhisperer згенерує пропозицію коду, схожу на існуючий фрагмент, знайдений у його навчальних даних, він вкаже ліцензію на нього. Після цього розробник має вирішити, використовувати цей код чи ні.

Copilot – це комерційний продукт, розроблений Microsoft та їх дочірньою компанією GitHub, який використовує методи штучного інтелекту (ІІ) для автоматичного інтерактивного створення коду для розробників. Модель ІІ навчалася ( відповідно до власних заяв GitHub ) виключно на проєктах, які розміщувалися на GitHub.

З 21 червня Copilot став доступним усім розробникам GitHub за підпискою. Безкоштовно сервісом можуть користуватися лише студенти та розробники популярних проєктів із відкритим вихідним кодом. Всім іншим потрібно заплатити $10 за місяць або $100 за рік.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Франція запровадить мінімальну плату за доставлення книг, замовлених онлайн

Юлія Даниленко 23 години тому

Закриті кордони для студентів-чоловіків, гра від штучного інтелекту та місячна ракета. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 08:49

3 млн євро на 5000 стипендій від Google для навчання українців

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 13:05

Amazon скасовує комісію для українських підприємців на рік

Вадим Добровольський 21 вересня 2022 10:15

Наш дорогий iPhone, тріумфальний лівий берег та бідний Google. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 20 вересня 2022 09:56