Дослідники за допомогою ШІ відновили відчуття дотику та руху паралізованого чоловіка
Дослідники біоелектронної медицини, інженери та хірурги з Інституту медичних досліджень Фейнштейна вперше імплантували мікрочипи у мозок чоловіка, який живе з паралічем. Також вони розробили спеціальні алгоритми штучного інтелекту, що дозволяє встановити зв'язок між паралізованим тілом, мозком чоловіка та спинним мозком, забезпечуючи відновлення руху і відчуття в його руці, повідомляється на сайті інституту.
45-річний Кіт Томас з Нью-Йорку став першою людиною, якій провели імплантацію мікрочипів у мозок. Це сталося після того, як він отримав травму на рівні четвертого та п'ятого хребців під час дайвінгу 2020 року, що призвело до паралічу тіла нижче грудної клітки.
Дослідники протягом декількох місяців проводили функціональну МРТ, щоб зібрати дані про мозок Томаса та визначити ділянки, які відповідають за рух руки та відчуття дотику. За допомогою цієї інформації хірурги зробили 15-годинну операцію, під час якої Томас не спав і надавав зворотний зв'язок хірургам про те, що він відчуває у своїх руках під час досліджень певних ділянок його мозку.
На голові Томаса є два порти, через які він з'єднується з комп'ютером. Цей комп'ютер використовує штучний інтелект, щоб читати і розуміти його думки і перетворювати їх на дії.
Тепер, коли Томас хоче стиснути руку в кулак, його мозок генерує електричні сигнали. Комп'ютер розшифровує ці сигнали та надсилає відповідні інструкції на спеціальні неінвазивні патчі, розташовані на шкірі над хребтом і м'язами передпліччя. Ці патчі змушують руку зробити бажаний рух.
Дослідники кажуть, що сила руки Томаса збільшилася більш ніж удвічі після імплантації мікрочипа. Крім того, у нього з’явилися нові відчуття у передпліччі та п'ястку, навіть коли система вимкнена.
