Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

8,8 млн COVID-сертифікатів, проблеми «Дії» та надійність ключів. Про що розповів Михайло Федоров в інтерв'ю УП

0
10 листопада 2021 3 хвилин читання
8,8 млн COVID-сертифікатів, проблеми «Дії» та надійність ключів. Про що розповів Михайло Федоров в інтерв'ю УП зображення 1

«Українська правда» поспілкувалася з віцепрем'єр-міністром і міністром цифрової трансформації українського уряду Михайлом Федоровим. SPEKA вибрала з інтерв'ю найцікавіше.

Про COVID-сертифікати у «Дії»

Протягом останнього тижня українці згенерували понад мільйон COVID-сертифікатів. Станом на вечір 9 листопада 2021 року було згенеровано 8,8 млн сертифікатів.

«Ми отримали користувачів значно більше, ніж планували. Але після запуску розуміємо: без „Дії“ Україна не була готова швидко запустити цифрові COVID-сертифікати. І зараз у нас кожен другий паперовий сертифікат був би, напевно, підроблений».
Михайло Федоров

Підписуйтеся на наші соцмережі

Мінцифри працює над тим, щоб лікарі почали видавати сертифікати прямо з робочого столу, а людина, яка отримала щеплення, могла відразу роздрукувати сертифікат з QR-кодом. Але це доопрацювання триватиме кілька місяців.

Про проблеми з генерацією сертифікатів

Більшість скарг щодо COVID-сертифікатів стосуються не проблем у «Дії» чи генерації документів, а внесення інформації та помилок лікарів. Медики не були готові до процесу внесення інформації про щеплення. Їм бракує часу, щоб наживо підписувати електронним підписом або вносити інформацію. Для цього Мінцифри та МОЗ шукатиме 800 людей, які допоможуть вносити інформацію, та 1300 ноутбуків.

Ще 10% проблем стосуються того, що люди не оновили застосунок. Тому Мінцифри додала у меню «Дії» пункт «Оновити додаток».

«Я вперше це анонсую: люди, в яких були помилки, неправильний номер вакцини, задубльована інформація, можуть зараз оновити застосунок або спробувати ще раз згенерувати сертифікат. Я думаю, що у 90% випадків цих проблем уже не буде».
Михайло Федоров

Про захищеність ключів у «Дія підпис»

За словами Федорова, ключі у «Дія підпис» максимально захищені:

  •  по-перше, завдяки авторизації через банк ID;
  • по-друге, завдяки біометричним даним. Підпис можна згенерувати за наявності біометричних документів — ID-картки або закордонного паспорта.

Мінцифри доопрацювала третій спосіб ідентифікації, який запустить трохи згодом, а саме прикладання закордонного паспорта або ID-картки до смартфона для генерації підпису.

«Тобто буде трьохфакторний захист: банк-ID, обличчя і фізичний документ. Усі три фактори скомпрометувати дуже важко».
Михайло Федоров
0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Акумулятори для СЕС: як не помилитись з вибором?

Антон Березинський 22 години тому

Айдентика Дизаріуму 2024 здобула золото у конкурсі Ukrainian Design: The Very Best Of – успіх мережі ТВОРИ!

Юліана Сомар 11 червня 2025 15:33

Секретна формула рілс 2025: чому 1000 підписників можуть приносити більше доходу, ніж мільйон

В'ячеслав Юренко 10 червня 2025 16:47

Як синергія маркетинг та продакт команд допомагає будувати бізнеси-єдинороги

Brainstack 11 червня 2025 22:35

Секрети утримання курсу: топ-інсайти з воркшопу Алекса Момота та Kumeka team

Тарас Мазур 22 години тому