Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Акселератор «Відважна»: шість історій українок-переможиць

16 червня 2023 4 хвилин читання

Жіночий акселератор «Відважна» створили на початку березня 2023 року. Метою проєкту була допомога українкам, які вже заснували мікро- чи малий бізнес або мріють його розпочати. Програму створили «Дія.Бізнес», Мінцифри та Офіс з розвитку підприємництва та експорту за сприяння глобальної ініціативи She’s Next Empowered by Visa.

Акселератор «Відважна»: шість історій українок-переможиць зображення 1 Акселератор «Відважна»

До акселератора долучилося приблизно 5 тис. жінок. У фінал вийшли шість учасниць, які у червні презентували свої проєкти перед журі на Pitch Day. Кожна з шістьох підприємиць отримала від 150 до 350 тис. грн на розвиток власної справи. SPEKA розповідає історії переможиць. 

Хто переміг у жіночому акселераторі «Відважна»

Переможиця у номінації «Візіонерка»

Аліна Хома
Аліна Хома
Bavka

Аліна — педагогиня. Її завжди цікавила тема виховання дітей, зокрема, методика Монтессорі, популярна за кордоном. Аліна вирішила створити проєкт, що виробляє розвивальні матеріали для дітей за підходом Монтессорі — іграшки й меблі, а також навчальні посібники для батьків. 

«Навчання допомогло зрозуміти, що для розвитку бізнесу необхідно тимчасово зупинитися й переформатувати роботу. З’явилося чітке розуміння цифр для розрахунку основних бізнес-процесів на підприємстві. 
А ще нам вдалося розробити новинки, які допоможуть розширити аудиторію», — каже Аліна про участь в акселераторі.  

Підписуйтеся на наші соцмережі

Переможиця у номінації «Дебютантка»

Валентина Павалюк
Валентина Павалюк
VM way

Валентина вирішила заснувати бізнес з нуля після початку повномасштабної війни. Павалюк виробляє корисні веганські солодощі без цукру, глютену та лактози під брендом VM way. Цукерки виготовляють у Києві вручну.  

Коли Валентина долучилася до програми, вона була найманим працівником і не мала часу й профільних знань, щоб розв’язувати проблеми бізнесу. Але, не вагаючись, звільнилася з роботи заради навчання

Завдяки акселератору «Відважна» бізнес Валентини поборов кризу, залучив нових партнерів і реалізував дві колаборації з іншими учасницями проєкту. 

«Я нарешті почала сприймати свій бізнес як власну справу, а не хобі», ділиться Валентина.

Переможиці у номінації «Найкращий бізнес-концепт» 

Юлія Нічволода,
Юлія Нічволода,
Jul’s Coffee & Peace

Два роки тому Юлія виховувала п’ятьох дітей у декретній відпустці й мріяла відкрити свою кав’ярню. Мрія здійснилась: Юлія — власниця кавʼярні Jul’s Coffee & Peace, де роблять каву тільки зі свіжообсмаженого зерна. 

За час програми обсяги продажу кавʼярні збільшилися з 65 до понад 100 чашок кави на добу, а середній чек — зі 115 грн до 140 грн. 

«Ми хочемо масштабуватися в Бучі, проте сьогодні ще дуже нестабільна ситуація в країні. Але ми вже відновлювали повністю зруйновану кав’ярню після окупації міста і прагнемо працювати ще краще», — каже Юлія. 

Ірина Карпенко
Ірина Карпенко
«Грибні Джерки»

Спочатку Ірина створила громадську організацію, яка пропагувала штучне культивування грибів. Потім заснувала спільноту грибовиробників, зареєструвала підприємство й почала виробляти міцелій.

Але під час пандемії стало важко реалізовувати свіжі гриби. Тому виникла ідея виробництва  в’ялених грибів  «Грибні Джерки». Під час повномасштабної війни село, де розташовувалось приміщення для вирощування грибів, потрапило під окупацію. Зменшився обсяг вирощеної продукції. Акселератор допоміг розібратися у викликах бізнесу.

«Найбільше мене надихнула лекторка Олександра Фідкевич. З нею ми говорили про структурну основу бізнесу і побудову якісних бізнес-процесів, аналіз результатів, PR-активи компанії. Я одразу почала застосовувати знання», — каже Ірина. 
Тетяна Клімук
Тетяна Клімук
«Шиємо все» та Gora

Тетяна заснувала швейне виробництво «Шиємо все» ще 2012 року. Але в акселератор пришла з ідеєю започаткувати власний бренд Gora — нейтрально гендерного одягу з кастомізацією для людей з інвалідністю.

Наприкінці проєкту Тетяна розробила власний логотип бренда, концепцію, стратегію та перші зразки виробів. 

0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Стратегії утримання клієнтів: від одноразової покупки до лояльності

Олександр Христич 21 квітня 2025 20:06

Формула успіху: як криптобіржі виводять торгові турніри на професійний рівень

Владислав Гринів 13 годин тому

Favbet Tech на 2U Tech Forum: Головні інсайти з конференції про АІ та інновації

Спекотне промо 22 квітня 2025 18:35

10 тенденцій Power BI, на які варто звернути увагу 2025 року

Bohdan Duda 11 годин тому

«Uber — це психологічний прорив» — Уривок із книжки «Щоденник СЕО»

Видавництво «Лабораторія» 22 квітня 2025 13:17