«Майбутнє належить урядам, які працюють як ІТ-стартапи»: як проходить International Diia Summit Brave Ukraine у Давосі
У межах Всесвітнього економічного форуму у Давосі відбувся International Diia Summit Міністерства цифрової трансформації УКраїни.
24 лютого 2022 року життя кожного українця поділилося на три періоди: до війни, під час та після. Презентацію Мінцифри також поділили на три частини:
- Як Україна будувала цифрову державу до війни.
- Що робить сьогодні для перемоги на цифровому фронті.
- Яким бачить майбутнє вільної країни.
SPEKA ділиться основними тезами заходу.
Війна на полі бою та у кіберпросторі
Уперше війна триває не лише на полі бою, а й в інформаційному та кіберпросторі. Мінцифри створює продукти й послуги, які посилюють цифрову безпеку та допомагають вести першу у світі кібервійну. Зокрема:
- Запустили чатбот «єВорог».
Там українці можуть повідомити про переміщення російських військ і техніки.
Підписуйтеся на наші соцмережі
- Starlink в Україні.
Мільярдер Ілон Маск відгукнувся на заклик міністра цифрової трансформації Михайла Федорова запустити супутниковий інтернет Starlink в Україні. Натепер в Україні вже понад 10 тис. терміналів.
Докладніше про те, що таке Starlink та як ним користуватися, ми зібрали за посиланням.
- IT-армія.
За тиждень, від 16 до 22 травня, українська IT-армія атакувала понад 400 російських онлайн-ресурсів. Загалом за три місяці повномасштабної війни ІТ-армія влаштувала майже 2 тис. атак на ресурси рф. У кібервійську понад 300 тис. волонтерів.
- Штучний інтелект допомагає знаходити окупантів.
Технології розпізнавання облич та штучний інтелект дозволяють ідентифікувати російських окупантів, які хоча б раз потрапили на камеру. Це допомогло знайти багато вбивць, які знущалися над людьми у Бучі та Ірпені.
- Фонд UNITED24.
Офіс президента України запустив глобальну ініціативу United24, яка об'єднує людей з усього світу довкола допомоги Україні. Перша складова проєкту — онлайн-платформа для збирання коштів на підтримку України. За перші два тижні роботи на рахунки платформи надійшло понад $36,7 млн. Надіслати донейти зокрема можна через «Дію».
- Перший державний криптофонд.
Завдяки фонду вдалося зібрали понад $360 млн на підтримку України.
Цілі на майбутнє України
За словами Федорова, український уряд і надалі працює над цифровими трансформаціями. Чотири цілі на найближче майбутнє України:
- перевести 100% державних послуг в онлайн;
- забезпечити 95% населення якісним доступом до фіксованого та мобільного інтернету;
- навчити 6 млн українців базових цифрових навичок;
- збільшити ВВП ІТ до 10%.
«Майбутнє належить урядам, які працюють як ІТ-стартапи. Ми віримо у нашу перемогу. Тому вже сьогодні думаємо, що будемо робити після неї», — повідомив Федоров.
Як повідомив президент Visa Раян Макінерні, компанія хоче відкрити бізнес- та консалтинг-центр для малих та середніх підприємств у Бучі.
Без росії
Учора, 23 травня, у Давосі відкрилася виставка, що демонструє воєнні злочини, вчинені росією в Україні. «Будинок російських воєнних злочинів» створили у просторі на набережній Давосу, яку в попередні роки російська делегація використовувала для своїх зустрічей.
На вході висить табличка «Це був російський будинок у Давосі. Тепер це російський будинок воєнних злочинів у Давосі».
На виставці є мапа, що інформує про 4177 загиблих мирних жителів, зокрема 226 дітей, а також відео з 4600 фото, що засвідчують воєнні злочини рф в Україні.
Нагадаємо: цього року Diia Summit Міністерства цифрової трансформації вперше провели за кордоном. Всесвітній економічний форум у Давосі відбувається з 22 до 26 травня. Два роки поспіль через пандемію коронавірусу форум проводили онлайн. У 2022 році учасники зустрічаються наживо. На форумі очікують майже 2500 лідерів та експертів з усього світу.