Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Понад 200 тис. компаній скористалися переходом на податок у 2%. Серед них «Епіцентр», «Нова лінія», JYSK та «Інтертоп»

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
2 травня 2022 2 хвилин читання

У березні 2022 року Верховна Рада дозволила більшості українських компаній знизити податкову ставку і перейти на 2% єдиного податку. Цим скористалися понад 200 тис. бізнесів — 38,6 тис. компаній та 161,3 тис. ФОП. Про це повідомляє платформа «Опендатабот» із посиланням на дані реєстру єдиного податку. 

За даними опитування «Опендатабот», понад чверті респондентів допоміг перехід на знижений податок, а 74% опитаних не відчули змін. Здебільшого це компанії, чий бізнес зупинився через вторгнення рф, перебував на тимчасово окупованих територіях чи там, де тривають активні бойові дії.

Серед тих, хто перейшов на спрощену систему та сплачує 2% від доходу, такі компанії, як «Епіцентр», «Нова лінія», JYSK, «Антошка», «Інтерхім», «Галнафтохім» та «Інтертоп».

Деякі підприємці відмовилися переходити на зменшену податкову ставку. «Я продовжую сплачувати 5% податку державі. Охоче перейшов би на 7, 10 чи 15% податку, аби підтримати ЗСУ», — наводить «Опендатабот» цитату одного з бізнесменів.

Підприємці, які не скористалися можливостями переходу на пільгове оподаткування, можуть зробити це будь-коли. Згідно з роз'ясненнями Податкової служби, бізнес, який підпадає під категорію пільговиків, переведуть на спрощену систему оподаткування за ставкою єдиного податку 2% доходу з наступного робочого дня після подання заяви.

Скористатися цим можуть бізнеси, які не ведуть діляьність, заборонену на спрощеній системі оподаткування. Такими є гральний бізнес, фінансові установи, обмін валют, видобуток корисних копалин тощо.

Для переходу потрібно подати заяву через електронний кабінет. Після скасування воєнного стану податкова автоматично поверне попередню систему оподаткування.

 

Коментарі
Інші матеріали

Три погляди — одна правда. Як українські, російські та світові ЗМІ висвітлювали трагедію у Бучі

Наталія Миронова 24 травня 2022 15:52

Чи можна посадити Путіна. Російське вторгнення з точки зору міжнародного права

Юлія Даниленко за 1 годину

Надіслати донейти через UNITED24 на допомогу армії тепер можна у застосунку «Дія»

Наталія Миронова 3 години тому

Батько «Байрактара», зять Ердогана, турецький Ілон Маск. Історія творця знаменитого БПЛА

Юлія Даниленко 5 годин тому

Депутінізація світової економіки: як Велика Британія пропонує покласти край залежності від російських ресурсів

Наталія Миронова 5 годин тому