Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

росія шукає нових союзників у Twitter, і її пропаганда працює: The Economist

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко Журналістка, tech-експертка
17 травня 2022 3 хвилин читання

Дослідники The Economist та casm Technology проаналізували активність акаунтів у Twitter, які використовували проросійські хештеги. Дослідження показало, що росія активно бореться за вплив поза межами США та ЄС і що недооцінювати російську пропаганду не варто. 

Розповідаємо, як дослідники навчили алгоритм відрізняти ботів, що поширюють проросійські меседжі. 

Попри те що бої в Україні тривають, не менш серйозною є боротьба за союзників, зокрема за Індію та Туреччину. Україні потрібно, щоб світ дотримувався запроваджених проти росії санкцій. Кремлю — навпаки. 

росії не вдалося нав'язати наратив «всі українці — нацисти» Заходу, але за межами США та ЄС її пропагандистські меседжі приносять плоди.  

Підписуйтеся на наші соцмережі

Щоб оцінити вплив російських онлайн-інфлюенсерів, журналісти проаналізували 7756 акаунтів у Twitter, які протягом перших 12 днів війни щонайменше п'ять разів використовували хештеги #IStandWithPutin або #IStandWithRussia зокрема в Африці та Південній Азії. 

Дослідники розділили ці записи на кластери відповідно до повідомлень та географічного розташування. Меседжі відчутно варіювалися залежно від регіону: у Південній Африці фокус зроблений на «лихих колонізаторах з США та країн Європи», у Південній Азії — на підтримці росією Індії. 

Постало питання, скільки з досліджуваних справді підтримують росію, а яким є відсоток ботів чи платних тролів. Щоб це з'ясувати, дослідники зібрали 3,7 млн твітів цих користувачів та їхніх підписників, переклали їх англійською через Google Translate. 

З цього масиву обрали 2211 дописів та розділили їх на категорії: «Підтримка росії», «Підтримка України», «Нейтральні». Дані використали для навчання алгоритму, який застосував ці мітки до решти масиву. 

Виявилося, що майже половина облікових записів, обраних для дослідження, була видалена, зроблена приватною або заблокована Twitter. З решти підозрілу активність вели приблизно 7% користувачів. 

Їх об'єднували наступні риси: 

  • частина профілів була створена на початку або незадовго до початку війни;
  • вони поширювали однакові меседжі, але у різних формулюваннях та з відмінностями залежно від регіонального контексту. Це навело дослідників на думку, що росія платить за поширення таких повідомлень реальним людям. 

Оскільки ця діяльність зосереджена в Азії та Африці і ведеться не англійською мовою, Захід майже не звертає на неї уваги. При цьому робота цих підозрілих акаунтів є доволі успішною: у середньому їхні проросійські меседжі поширювали 61 раз, а кількість їхніх проросійських фоловерів продовжує зростати. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Закрити весь фронт від ворожих дронів: що таке проєкт «Атлас» від Kvertus та як він працюватиме

Олександр Тартачний 19 годин тому

FPV-дрони: як вони змінюють перебіг війни в Україні

Олександр Тартачний 9 січня 2025 09:13

Як захистити вікна від ударної хвилі: топ 3 способи

Віталій Новак 31 грудня 2024 09:00

Apple закликають видалити функцію ШІ після скандалу з BBC

Павло Бартос 29 грудня 2024 11:31

lifecell позивається до рф за збитки

Павло Бартос 20 грудня 2024 18:23