Штучний інтелект допомагає людям із паралічем керувати дроном силою думки
У США науковці за допомогою мозкового імпланта та алгоритмів ШІ допомогли чоловіку із паралічем чотирьох кінцівок через травму хребта керувати дроном у віртуальній реальності, використовуючи лише силу думки. Про це повідомляє Nature Medicine.
Як працює технологія керування дроном силою думки?
Підписуйтеся на наші соцмережі
Компанія Blackrock Neurotech розробила мозковий імплант, а науковці Стенфордського університету алгоритм штучного інтелекту. Учасника дослідження навчили уявляти рухи окремими пальцями: вказівним і середнім, безіменним і мізинцем, а також великим пальцем у двох напрямках. У цей час мозковий імплант записував нейронні сигнали, а ШІ-алгоритм навчався їх розпізнавати та перетворювати на команди для керування дроном.
Це дозволило створити чотири базові команди, комбінації яких пацієнт використовував для маневрування дроном і проходження складної смуги перешкод у віртуальному середовищі. Науковці зазначають, що їхня система здатна забезпечити високу точність та інтуїтивність у використанні, а в майбутньому може застосовуватися для керування реальними дронами, цифровими пристроями чи навіть роботизованими системами.
Де можна застосувати подібну технологію?
Дослідники наголошують, що їхній підхід може значно полегшити життя людей із паралічем. Наприклад, цю технологію можна використовувати для участі в онлайн-іграх, що часто стають не лише способом розваг, а й соціальної взаємодії та спілкуванню.
Алгоритми штучного інтелекту потрібно тренувати індивідуально для кожного пацієнта, що ускладнює масштабування технології.