Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що там на росії з економікою і чому рф сьогодні не допустила дефолту

Євген Дубогриз
Євген Дубогриз Експерт з банківського нагляду CASE Ukraine
4 травня 2022 3 хвилин читання

Якщо почитати наші економічні ЗМІ, може скластися враження, що фінансовій системі росії повний гаплик. Як би нам цього не хотілося, на жаль, ні.

Чесно сказати, зовсім навпаки. На цьому етапі паніку (головний наслідок початку цієї фази війни та впровадження санкцій до рф) на фінринках росії подолано. Центробанк рф зробив свою роботу, і дуже професійно.

Проблем з ліквідністю вже немає, навпаки, банки повернули взяте рефінансування (особливо якщо подивитися на рефінансування за фіксованою ставкою, певний аналог наших кредитів підтримки ліквідності, воно з пікових 5 трлн рублів на початку березня повернулося до мізерних 90 млрд), те, яке брали у розрахунку на масові відтоки депозитів населення та коштів бізнесу.

У банківській системі знову структурний профіцит ліквідності (це коли у банків більше коштів, ніж їм потрібно на моменті). Депозити населення після відтоків у лютому-березні більш-менш стабілізувалися (цього немає на графіку, треба дивитися статистику цб та їхній звіт про розвиток банківської системи, а також звіт-огляд кредитних організацій). Хоча відтік був солідний.

Курс рубля до долара, про який ми так любимо говорити, що він летить за руським кораблем, уже нижчий (офіційно), ніж 22 лютого. Тоді було 75,8, зараз 72,3. Можна дискутувати, наскільки він реальний та ринковий (й дійти висновку, що радше ні, аніж так), але населення бачить офіціоз, який заспокоює.

Фундаментально російській економіці погано, буде ще гірше, це рф називає це евфемізмом «структурні зміни в економіці». Це падіння максимально розтягнуте, його наслідки проявляються дуже повільно, тому населення звикає. Паніки, яку ми б хотіли бачити (бо за панікою йде незадоволення, йдуть різкі рухи, черги біля банків та інші негаразди), немає.

Це робота їхнього цб — розтягнути негативний ефект у часі. Марно сподіватися, що вони робитимуть фігню та стрілятимуть собі у ноги. З центробанком росії пощастило, а нам ні.

Дефолт росії — до чого він тут. До того, що фінансове керівництво ворога, здається, переконало керівництво політичне, що найбільш небезпечна для них штука — це паніка від самого слова «дефолт». Втрати від неї можуть бути більшими, ніж ті кілька мільярдів, які росія «нашкребла по сусєкам» та заплатила власникам облігацій, а відтак, уникла дефолту.

Не варто недооцінювати ворога. Він уміє у фінанси та центробанкінг.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

«Північний потік-2» потік: як українці реагують на проблеми з російським газопроводом

Ольга Валькевич 29 вересня 2022 12:55

Microsoft ставить блок. На росії вже неможливо оновити комп'ютери до Windows 11

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 18:43

В ЄС хочуть відключити від SWIFT ще чотири російські банки

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 15:05

ЄC готує восьмий пакет санкцій проти росії. Що до нього увійде

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 16:31

Щоб не «зірвати оборонзамовлення». На росії співробітники IT-компаній зажадали бронь від призову

Ірина Маринюк 23 вересня 2022 14:32