Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Переможці Національного оборонного хакатону винайшли спосіб прогнозування масованих обстрілів

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
30 листопада 2022 2 хвилин читання

Міноборони та Генштаб ЗСУ разом з партнерами провели масштабний National Defense Hackathon 2022. Команда переможців винайшла кореляцію між пропагандистськими вкидами у Telegram-каналах та ракетними ударами.

Переможцем технічного напряму хакатону стала команда Valkyrie, куди увійшли 5 фахівців ІТ-компанії SoftServe. Одне з рішень, яке вони створили під час хакатону, може допомогти передбачати масовані обстріли з боку росії. 

Загалом учасники отримали кілька завдань, серед яких був пошук кореляції даних з різних наборів даних, аби в результаті можна було отримати цінну інформацію. Команда вирішила порівняти дати масованих обстрілів України з повідомленнями у популярних російських каналах у Telegram. Аналіз показав, що напередодні масованих ракетних ударів у таких пабліках зростає кількість пропагандистських вкидів. 

«Ми проаналізували сотні повідомлень з російських популярних каналів у Telegram та об'єднали їх на основі певних ключових слів. Напередодні обстрілів ми виявили сплеск пропагандистських меседжів зі словами „страна“, „путин“, „война“ та іншими. Якщо фіналізувати наше рішення і правильно використовувати дані, можна було б прогнозувати наступні масовані атаки», — розповідає ментор команди Тарас Кльоба.

Загалом у хакатоні змагалася 41 команда з 300 учасників, серед яких ІТ-фахівці, експерти з кібербезпеки, протидії дезінформації та юристи. Експертами та суддями стали кіберексперти НАТО, а також фахівці з Польщі, Великої Британії, США, Литви, Латвії, Естонії тощо.

Раніше повідомлялося, що команда Держспецзв'язку увішла до трійки переможців Національного оборонного хакатону із двома платформами аналізу даних. А Мінцифри провела перший Drone Hackathon.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

ЗСУ скидають з FPV-дронів античні металеві «часники» проти автівок росіян

Богдан Камінський 15 квітня 2024 17:18

Технологічні розробки ЗСУ: антитепловізійне пончо та саперні берці

Владислав Паливода 15 квітня 2024 11:58

Що треба знати про електронний кабінет військовозобов'язаного та коли він запрацює

Олександр Тартачний 11 квітня 2024 15:54

Всеукраїнський хакатон Fresh Air 2024 в Одесі стартує 17 квітня — як зареєструватись

Богдан Камінський 2 квітня 2024 18:53

Розробників застосунків для Apple Vision Pro запрошують на «живий» хакатон у Києві 25 квітня — як зареєструватись

Богдан Камінський 2 квітня 2024 14:36