Космічний апарат NASA "доторкнувся" до Сонця напередодні Різдва

27 грудня 2024 2 хвилин читання

Зонд Parker Solar Probe наблизився до Сонця на рекордну відстань – 6,1 млн км, подолавши неймовірну швидкість та витримавши екстремальні температури, повідомляє Space.

Це найближча відстань до Сонця, на яку коли-небудь наближався рукотворний об'єкт до нашої зірки. Через два дні після цього зонд успішно відправив сигнал на Землю, підтвердивши свою «відмінну форму та нормальну роботу».

Підписуйтеся на наші соцмережі

Що важливого сталося в місії Parker Solar Probe?

  • Parker Solar Probe пролетів на відстані 6,1 млн км від поверхні Сонця, що майже в 10 разів ближче, ніж орбіта Меркурія.
  • Під час прольоту зонд розвинув швидкість 690 000 км/год, встановивши новий рекорд швидкості для рукотворних об'єктів.
  • 26 грудня зонд відправив на Землю сигнал, підтверджуючи свою справність після екстремального зближення з Сонцем.
  • Спеціальний тепловий щит товщиною близько 11,5 см та автономна система захистили зонд від температури до 1371 градуса за Цельсієм. Очікується, що фактична температура, яку відчув зонд, становила близько 980 градусів за Цельсієм.

Цей проліт є важливим етапом у дослідженні Сонця. З моменту запуску в 2018 році Parker Solar Probe допоміг розгадати деякі давні таємниці нашої зірки, зокрема, чому її зовнішній шар, корона, набагато гарячіший за поверхню. Зонд також отримав унікальні знімки комет та досліджував, як Венера могла втратити свою воду.

Очікується, що наприкінці січня, коли зонд віддалиться на безпечну відстань від Сонця, він передасть на Землю основний обсяг зібраних зображень та наукових даних. Вчені сподіваються отримати нові відомості про сонячний вітер та сонячні бурі, а також про структуру та динаміку сонячної корони.

Підписуйтеся на наші соцмережі