Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Космічний корабель вперше в історії «доторкнувся» до Сонця

Тетяна Новак
Тетяна Новак
15 грудня 2021 2 хвилин читання

Космічна агенція NASA повідомила, що зонду Parker Solar Probe вдалося перетнути межу верхнього шару сонячної атмосфери і підтвердити дані, які раніше базувалися лише на математичних обчисленнях. 

SPEKA розповідає подробиці.

Апарат Parker Solar Probe запустили у 2018 році. Одне із його завдань — дослідити плазму, що огортає Сонце і є джерелом так званого сонячного вітру — витоку заряджених частинок, які долітають до Землі. Вітер утворюється  у критичній поверхні Альфвена — це верхня межа сонячної атмосфери (корони), де слабне гравітація і магнітне поле зірки.

Як повідомляє NASA, у квітні 2021 року Parker уперше увійшов у корону, наблизившись до поверхні Сонця на рекордну відстань у 13 кілометрів. Апарат пробув у атмосфері щонайменше п'ять годин, а потім здійснив ще два короткочасні занурення.

Спостереження зонду підтвердили гіпотезу астрофізиків, згідно з якою поверхня Альфвена має зморшкувату структуру із безліччю провалин і виступів. Водночас корона Сонця виявилася більш запиленою, ніж вважали раніше. За словами NASA, нові дані допоможуть краще зрозуміти природу сонячної активності і визначити, яким чином вона впливає на нашу планету.

Нагадаємо, 24 листопада NASA розпочало випробування технології захисту Землі від потенційно небезпечних астероїдів. Агенція запустила корабель DART, який  наступного року має врізатися в астероїд Дідімос і трохи змінити його курс. Подробиці читайте у матеріалі SPEKA.

Коментарі
Інші матеріали

Японські вчені виявили цунамі завдяки детектору космічних променів

Тетяна Новак 18 квітня 2022 19:19

Європейська космічна агенція припиняє партнерство з рф щодо досліджень Місяця

Тетяна Новак 13 квітня 2022 20:31

ESA відмовилась від співпраці з Роскосмосом над місією ExoMars

Тетяна Новак 17 березня 2022 20:35

З українським супутником «СІЧ-2-30» відновили стабільний зв'язок

Роман Судольський 17 лютого 2022 11:32

У сусідній зоряній системі Проксима Центавра відкрили нову потенційну планету. Що варто про неї знати

Тетяна Новак 14 лютого 2022 19:51