Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Космічний корабель вперше в історії «доторкнувся» до Сонця

Тетяна Новак
Тетяна Новак
15 грудня 2021 2 хвилин читання

Космічна агенція NASA повідомила, що зонду Parker Solar Probe вдалося перетнути межу верхнього шару сонячної атмосфери і підтвердити дані, які раніше базувалися лише на математичних обчисленнях. 

SPEKA розповідає подробиці.

Апарат Parker Solar Probe запустили у 2018 році. Одне із його завдань — дослідити плазму, що огортає Сонце і є джерелом так званого сонячного вітру — витоку заряджених частинок, які долітають до Землі. Вітер утворюється  у критичній поверхні Альфвена — це верхня межа сонячної атмосфери (корони), де слабне гравітація і магнітне поле зірки.

Як повідомляє NASA, у квітні 2021 року Parker уперше увійшов у корону, наблизившись до поверхні Сонця на рекордну відстань у 13 кілометрів. Апарат пробув у атмосфері щонайменше п'ять годин, а потім здійснив ще два короткочасні занурення.

Спостереження зонду підтвердили гіпотезу астрофізиків, згідно з якою поверхня Альфвена має зморшкувату структуру із безліччю провалин і виступів. Водночас корона Сонця виявилася більш запиленою, ніж вважали раніше. За словами NASA, нові дані допоможуть краще зрозуміти природу сонячної активності і визначити, яким чином вона впливає на нашу планету.

Нагадаємо, 24 листопада NASA розпочало випробування технології захисту Землі від потенційно небезпечних астероїдів. Агенція запустила корабель DART, який  наступного року має врізатися в астероїд Дідімос і трохи змінити його курс. Подробиці читайте у матеріалі SPEKA.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Визначили вік та місце народження знаменитого астероїда Рюгу

Вадим Добровольський 1 годину тому

До марсіанського вертольота Ingenuity «причепився» непізнаний об'єкт

Вадим Добровольський 23 години тому

Телескоп Джеймса Вебба сфотографував галактику краще, ніж «Габбл»

Олександр Тартачний 2 жовтня 2022 12:10

Шкідлива робота: космічні польоти підвищують ризик розвитку раку та серцевих захворювань

Наталія Миронова 1 жовтня 2022 12:52

Firefly Aerospace здійснила орбітальний запуск ракети Alpha

Вадим Добровольський 1 жовтня 2022 11:05